Рилецо удари Сигал след драма за първата си победа в Купата на ФИБА Европа

Българският баскетболен клуб Рилски спортист спечели първата си победа в турнира за европейската купа на ФИБА, след като се наложи със 104:100 (31:16, 22:30, 20:24, 20:23, 11:7) след продължение срещу Сигал (Прищина). Успехът като гост изкачи тима от Самоков до трето място в класирането на група "Н" с три точки от победа и загуба.

Рилски спортист влезе много добре в мача и спечели първата част с разлика от 15 точки, която домакините от Косово съумяха постепенно да стопят. Те се доближиха само на точка от българите при 70:71 близо минута преди края на третата четвъртина, но кош на Душан Цветкович даде отново преднина от три пункта за Рилски спортист.

Последната четвъртина започна лошо за българите, след като Сигал вкара точки от наказателни изстрели, а Дарин Иванов пропусна две поредни стрелби от зоната за три точки. Малкълм Рет се възползва от това и даде аванс на домакините, но до преполовяването на частта Рилски спортист направи серия от 7:1 точки и отново поведе с пет. Българите обаче не успяха да задържат аванса си, а Герти Шима даде аванс на Сигал при 93:90 само 20 секунди преди края. Последва обаче нарушение за три изстрела, което Златин Георгиев превърна в равенство.

Сигал започна по-добре продължението и поведе със 100:95, но Рилски спротист направи серия от десет безответни точки и спечели мача. Пет от тези точки отбеляза Келвин Паркър, а другите четири - Йордан Бозов, който завърши мача с 28 пункта и осем спечелени борби.

В другия мач, игран във вторник вечер, руският БК Енисей Красноярск надви Демир Инсат (Турция) с 90:81 (22:16, 23:19, 23:20, 22:26) и оглави еднолично група "Н" с актив от четири точки.