"Орлите" продължават да летят с Имобиле

Тимът на Лацио продължи положителната си серия, след като разби с 4:1 Каляри на "Олимпико" в мач от 10-ия кръг на Серия "А". Тимът на Симоне Индзаги не остави никакви шансове на новаците, като още до почивката водеше с 3:0. Още при първата по-добра атака на "орлите" Балде Кейта се разписа след подаване на Сенад Лулич. Испанецът не пое добре топката, но въпреки това вкара своя трети гол този сезон. Последваха две опасности пред вратата на Федерико Маркети, но Марко Бориело и Федерико Мелкиори не успяха да изравнят в 20-ата минута.

Това се оказа решаващо, тъй като при следващата атака на "бианкочелестите" се стигна до дузпа след фаул срещу Чиро Имобиле, който сам реализира от бялата точка. Бориело се опита да върне в мача южняците, но спечели само ъглов удар. Невероятна грешка на Симоне Падоин в 28-ата минута бе фатална. Имобиле се възползва от нея, като вкара своя осми гол и реши всичко в срещата. Националът на Италия изостава на две попадения от Един Джеко при голмайсторите, като дели втората позиция с Мауро Икарди.

Втората част гостите продължиха да търсят гол, но нямаха ден. В 61-ата минута Марко Бориело пропусна дузпа, след като прати топката извън рамките на вратата. В 79-ата минута отлично отиграване на Фелипе Андерсон прати топката в мрежата на Марко Сторари за четвърти път в срещата. 180 секунди преди края на редовното време гостите стигнаха до почетно попадение. Интересното е, че то не бе отбелязано от играчите на Каляри, а от Уолъс от домакините, който прати топката в собствената си врата след удар на Марко Капуано.

Така Лацио има 11 точки в последните пет срещи, като няма загуба от гостуването на Милан. Именно "росонерите" са пред лациалите в класирането с 19 точки на четвърто място. Римляните са на пето с 18, докато Каляри след втората си поредна загуба остана с 13 точки на 14-то място.