Каратанчева преодоля французойка в САЩ

Сесил Каратанчева преодоля първия кръг на турнира по тенис за жени в Макон, щата Джорджия, след като се наложи с 6:4, 7:5 над французойката Миртий Жорж. В следващия кръг на надпреварата, която е с награден фонд от 50 хиляди долара, българката ще срещне американката Ронит Юровски, която се включи в основната схема като "щастлив губещ" от квалификациите, а в първия кръг победи сънародничката си и поставена под номер 4 Мин Грейс с категоричното 6:1, 6:3.

Каратанчева, номер 233 в света, спечели първия си сервис гейм в мача, но не успя да го направи във втория случай и Миртий поведе с 2:1. След това двете тенисистки си размениха по един пробив до 3:2 в полза на французойката, но българката спечели отново подаването на своята съперничка в осмия гейм, а след това го защити на собствено подаване и поведе с 5:4. В решаващия десети гейм Каратанчева получи сет-бол при 40:15 и се възползва от него, за да поведе в резултата.

Каратанчева поведе с 2:0 в началото на втория сет, но загуби следващия гейм и не успя да се откъсне от своята съперничка. Французойката изравни за 2:2, а веднага след това записа втори пробив в мача и поведе с 3:2. Каратанчева заигра по-силно след пробива на нейната съперничка и успя да направи два такива от своя страна, а при 6:5 в своя полза поведе с 40:15 и получи две разигравания за мача. Тя пропусна да спечели с първото, но второто беше успешно за нея и българката сложи край на срещата час и 35 минути след началото й.