Реал Мадрид стартира мощно за Купата на Краля (видео)

Реал Мадрид разгроми със 7:1 третодивизионния Културал Леонеса в първа среща от 4-ия кръг в турнира за Купата на Краля. Без част от звездите си, начело с Кристиано Роналдо, Карим Бензема и Гарет Бейл, "лос бланкос" се развихриха срещу скромния си съперник и обезсмислиха реванша. По два гола вкараха Марко Асенсио и Алваро Мората, а по веднъж се разписаха Начо Фернандес и Мариано Диас. В началото на двубоя Джани Цуйверлоон от домакините си отбеляза автогол. Старанието на футболистите на Културал Леонеса все пак бе възнаградено с почетно попадение на Беня.

Двубоят на Реал беше изтеглен заради предстоящото през декември участие на тима на Световното клубно първенство. Въпреки огромната разлика в класите и реванша на "Сантиаго Бернабеу", Зинедин Зидан заложи на доста силен състав. В атаката действаха Лукас Васкес, Алваро Мората и Марко Асенсио, а Иско, Тони Кроос и Хамес Родригес бяха тримата в средата на терена.
Домакините от Леон са лидери в Сегунда Б и направиха серия от 9 поредни победи. Те вече елиминираха три отбора, за да стигнат до тази фаза на турнира и се надяваха да затруднят максимално именития си съперник.

Първият опасен удар към вратата на Културал отправи Иско, но вратарят Палаци спаси. В 6-ата минута Кроос центрира от фаул, а Цуйверлоон имаше нещастието топката да се отклони от него и да влети във вратата на домакините. Холандецът е бивш футболист на Фейенорд, Хееренвеен, Уест Бромич, Ипсуич и Майорка, а освен това бе единственият чужденец сред титулярите на Леонеса.

Двубоят продължи с още няколко интересни атаки на "белите", които днес излязоха в резервните си лилави екипи. В средата на полувремето капитанът на домакините Антонио Мартинес се контузи и бе заменен. Реал поведе с 2:0 в 32-ата минута. Голът беше изработен от Лукас Васкес, който проби отдясно и подаде на Асенсио, а за него остана по-лесното.
Малко преди почивката Йерай Гонсалес влезе остро в краката на Кроос и германецът реагира. Двамата се счепкаха и играчът на Кулурал Леонеса удари с глава халфа на гостите, но се размина само с жълт картон. Мората и Хамес бяха близо до нов гол за Реал, но и в двата случая Палаци се намеси перфектно.

Началото на второто полувреме се превърна в кошмар за домакините, които допуснаха три гола за 10 минути. Още при първата атака на Реал Мората беше оставен непокрит в наказателното поле и се разписа за 3:0. В 53-ата минута Марко Асенсио вкара второто си попадение за вечерта, а секунди по-късно същото стори и Мората, след като засече центриране от десния фланг.
При този резултат "лос бланкос" намалиха оборотите за известно време и домакините дори имаха шанс да зарадват публиката си с гол във вратата на Кико Касийя, но той внимаваше. В 68-ата минута Начо Фернандес сътвори изпълението на вечерта. Защитникът на Реал посрещна меко центриране с атрактивен ножичен удар и заби топката под гредата, а Хамес и Зидан посрещнаха гола му с невярващи погледи.

В 84-ата минута феновете на Леонеса се зарадваха. Бастос подаде на Беня и той насочи топката в долния десен ъгъл на вратата. Последната дума обаче остана за гостите, защото в добавеното време Мариано Диас стреля с глава под гредата и оформи крайния резултат.

КУЛТУРАЛ ЛЕОНЕСА - РЕАЛ МАДРИД 1:7 (0:2)