Късен гол спаси Фиорентина срещу Кротоне, Тонев не игра (видео)

Късен гол спаси Фиорентина от поражение у дома на "Артемио Франки" от Кротоне в мач от междинния 10-и кръг на Серия "А". Срещата във Флоренция завърши при резултат 1:1, като Диего Фалчинели изведе гостите напред в 24-ата минута. Той наказа лоша изява на румънския страж на "виолетовите" Чиприан Тетерушану. Пет минути преди края обаче защитникът Давиде Астори изравни и Фиорентин все пак взе точка от двубоя. Астори се оказа най-съобразителен след изпълнение на ъглов удар и отблизо успя да вкара топката във вратата на гостите, за които през целия мач на пейката остана българският офанзивен халф Александър Тонев.

След това равенство Фиорентина заема 11-а позиция с 13 точки, а Кротоне се намира на последното 20-о място с 2.

Мачът бе прекъснат заради проливен дъжд и наводнен терен в 18-ата минута. След това двубоят бе подновен и приключи последен от срещите от кръга в Серия "А" тази вечер.