Глътка въздух за Моуриньо, Ман Юнайтед се справи с резервите на Сити (видео)

Манчестър Юнайтед победи с 1:0 Манчестър Сити в градското дерби от от осминафиналите на Купата на Лигата на "Олд Трафорд". Единственото попадение в двубоя бе дело на Хуан Мата в 54-ата минута. Тогава Ибрахимович се справи с Отаменди и проби отляво, след това намери Ерера в наказателното поле. Испанецът бе съборен от Фернандо и имаше съмнения за дузпа, но топката стигна до Мата, който я прати в мрежата.

Успехът бе доста важен за Жозе Моуриньо след поредицата разочароващи резултати и особено разгрома с 0:4 от Челси преди няколко дни. Така поне временно напрежението леко ще спадне на "Олд Трафорд". Ситуацията на Сити също е деликатна, тъй като отборът вече шести пореден мач не записва победа, което се случва за първи път в кариерата на Пеп Гуардиола.

Жозе Моуриньо направи само четири промени в състава си от тежката загуба от Челси. Португалският мениджър разчиташе на повечето си основни играчи за градското дерби. Основната разлика бе в центъра на защитата, където действаха Дейли Блинд и Маркос Рохо за сметка на Байи и Смолинг. Като ляв краен защитник, където бе Блинд срещу Челси, оперираше Люк Шоу. Карик замени Фелаини в халфовата линия, а Мата бе предпочетен пред Лингард. Хенрик Мхитарян не намери място дори на резерваната скамейка, което подсили съмненията, че Моуриньо няма никакво намерение да разчита на него.

Пеп Гуардиола пък направи девет промени в сравнение с мача със Саутхамптън. Само Винсънт Компани и Льорой Сане запазват мястото си в състава, а шанс за изява получиха юношите Алейкс Гарсия и Пабло Мафео.

"Гражданите" можеха да открият резултата още във втората минута. Тогава Келеши Иеанашо бе намерен великолепно от Хесус Навас в наказателното поле. Младият нападател обаче не успя да уцели топката добре с глава и тя излетя над вратата. Сити имаше предимство по отношение владеене на топката в първите минути, но постепенно домакините изравниха играта, но не създаваха опасности в атакуващ план.

В 36-ата минута "червените дяволи" създадоха първото си реално голово положение. Шоу проби отляво и пусна топката към Погба, той я отклони към Златан Ибрахимович, който стрлея, но ударът бе отклонен от бранител на Сити. Тази ситуация оживи мача. Последва бърза атака на Сити, която не доведе до нищо, и нова ситуация за Юнайтед. Ибрахимович изведе великолепно Рашфорд, а английският нападател демонстрира добра техника, но не стреля в подходящия момент и Мафео блокира изстрела. В 40-ата минута грешка на Блинд позволи на "гражданите" да застрашат Де Хеа. Иеанашо бе изведен на добра позиция, но ударът му не стигна до вратата след намеса на Рохо.

Манчестър Юнайтед започна доста по-активно второто полувреме и стигна до великолепна възможност да открие резултата в 49-ата минута. Погба, който за пореден път разочарова през първата част, бе изведен от Ибрахимович. Французинът стреля и след намесата на Кабайеро топката се удари в гредата. Натискът на домакините се усили, последва нов удар на Погба, този път доста по-неточен, а по-късно и Мата си пробва късмета. Именно испанецът бе човекът, който откри резултата малко по-късно, а това се оказа и единственото попадение в срещата.

"Червените дяволи" имаха огромно предимство в първата част на второто полувреме и като цяло доминираха през втората част. Постепенно те се дръпнаха назад, за да пазят резултата, а Гуардиола се опита да отговори с пускането на Стърлинг и Агуеро. Сити обаче нито натисна, нито стигна до сериозни опасности и трябваше да напусне турнира.

МАНЧЕСТЪР ЮНАЙТЕД - МАНЧЕСТЪР СИТИ 1:0