Ювентус отново включи на скорост и прегази Сампдория (видео)

Шампионът на Италия Ювентус бързо се отърси от загубата в дербито с Милан (0:1) през уикенда и се върна на победния път. Това стана в домакинството на Сампдория от междинния 10-ти кръг в Серия "А". "Бианконерите" се наложиха с 4:1 над своя съперник зарадваха своите привърженици с атрактивна и резултатна игра. Марио Манджукич в 4-ата, Джорджо Киелини в 9-ата и 87-ата минута и Миралем Пянич в 65-ата минута бяха точни за домакините, а за гостите се разписа Патрик Шлик в 57-ата минута.

Ювентус започна ударно с два бързи гола от съблекалнята. В 4-ата минута Хуан Куадрадо напредна отдясно и центрира перфектно на главата на Марио Манджукич, който нямаше как да сгреши за 1:0. В 9-ата минута резултатът бе удвоен по доста подобен начин. Този път Миралем Пянич центрира от корнер и Джорджо Киелини с глава простреля вратата на съперника за 2:0.

Вдъхновени от доброто начало домакините продължиха да атакуват и в 15-ата минута Леонардо Бонучи засече центриране на близката греда, но ударът му мина до гредата.

Едва в средата на полувремето гостите се поокопитиха и започнаха по-смело да поглеждат към вратата на Нето. В 25-ата минута Парет проби през центъра и стреля, но твърде слабо, за да затрудни вратаря. Юве обаче веднага отговори с две отлични положения. В 29-ата минута Пянич, Манджукич и Игуаин комбинираха добре, но изстрелът на аржентинеца бе до гредата.  Две минути след това Патрис Евра се бе включил в предни позиции и стреля опасно, но вратаря спаси.

В 32-ата минута гостите създадоха най-добрата си атака до момента, като Будмир получи на границата на вратарското поле и отправи удар, който мина на опасно близо до гредата. Пет минути след това и Рики Алварес опита изстрел от дистанция, но без особено да затрудни Нето.

В 43-ата минута "бианконерите" можеха да направят преднината си класическа, като при един дълъг пас Гонсало Игуаин изпревари вратаря, но след това не успя да насочи топката в опразнената врата.

Малко изненадващо обаче в началото на второто полувреме Сампдория върна един гол. В 57-ата минута Киелини сбърка при изнасянате на топката и тя бе отнета от Денис Прает, който напредна в наказателното поле и върна за Шлик, който с едно докосване бе точен за 2:1.

Юве обаче бързо си върна инициативата и първо в 63-ата минута Кедира пропусна отблизо, като Кристиан Пуджони направи страхотно спасяване. В 65-ата минута пък при едно центриране в наказателното поле се стигна до страхотно разбъркване и Пянич бе най-съобразителен, за да прати топката в мрежата за 3:1.

Торинци продължиха да търсят и четвърти гол. В 69-ата минута Игуаин пробва красиво изпълнение, но доста неточно. В 76-ата минута аржентинецът имаше още една прекрасна възможност, като бе изведен зад защитата с дълъг пас, но не успя да преодолее Пуджони. В 87-ата минута обаче Куадрадо центрира от фаул и Киелини с глава заби втория си гол в мача за крайното 4:1.

Така Ювентус записа заслужена победа и с актив от 24 точки продължава да води в класирането. Сампдория пък се намира на 15-ата позиция в таблицата с 11 спечелени точки до момента.