Очаквайте в 13:00 - Фернандо Каранга с първа награда след завръщането си в България

Кайсара главно действащо лице в мача на Шалке, рефер опорочи двубоя в Кьолн

Бившият футболист на Лудогорец Жуниор Кайсара взе дейно участие в два от головете на двубоя с Нюрнберг от втория кръг на турнира за Купата на Германия, който тимът от Гелзенкирхен спечели с 3:2 като гост. В 31-ата минута бразилецът направи отличен пробив отдясно, задминавайки двама бранители на домакините, след което подаде на Клаас-Ян Хунтелаар, който реализира за 2:0. През второто полувреме обаче Кайсара направи дузпа, от която Нюрнберг намали на 2:3. Това стана в 68-ата минута и до края "миньорите" трябваше да потреперят.

Иначе Шалке 04 дръпна с 3:0 още до почивката и всичко изглеждаше решено, но два гола през вторите 45 минути върнаха интригата. В крайна сметка елитният тим издържа и продължава напред.

СТАТИСТИКА И МИНУТА ПО МИНУТА

Още по-драматично беше в Кьолн, където местният тим елиминира Хофенхайм с 2:1 след продължения и след две грешки на страничния съдия. Гостите излязоха напред в 8-ата минута, но впечатляващ шут на Марсел Рисе в 36-ата минута възстанови статуквото. При този резултат дойде и краят на редовните 90 минути. Секунди след старта на продълженията на Антони Модест вкара за 2:1, като при паса към него имаше тънка засада, която арбитърът не видя. Същият страничен рефер вдигна флага 123-ата минута и така не призна напълно редовен гол на Хофе за 2:2, тъй като от повторенията се видя, че засада няма.

КЬОЛН - ХОФЕНХАЙМ 2:1 (след продължения)
0:1 Хюбнер (8)