Джеко не спира да бележи, поведе Рома към обрат (видео)

Отборът на Рома победи с 3:1 Сасуоло като гост в мач от междинния 10-и кръг на италианската Серия "А". Два гола за "вълците" от Рим отбеляза босненският нападател Един Джеко. Лидерът в класирането при голмайсторите в Серия "А" вече има на сметката си 10 попадения от началото на сезона. Тази вечер той бе точен в 57-ата минута и в 76-ата от дузпа, която сам изработи. В 78-ата минута точен за Рома бе и Раджа Наинголан, а още в 12-ата минута Паоло Канаваро стана автор на първия гол в мача - в полза на Сасуоло.

С тази победа Рома събра 22 точки и заема второ място във временното класиране, на 2 точки зад лидера Ювентус. Сасуоло е 12-и с 13 точки.

В 12-ата минута Матео Политано финтира бранител на Рома отдясно и сложи топката на главата на опитния защитник Паоло Канаваро. Братът на Фабио Канаваро заби топката във вратата на Войчех Шчесни и тимът на Еузебио Ди Франческо излезе напред в резултата.

В 28-ата минута съвсем малко не достигна на Раджа Наинголан да изравни резултата. Белгийският халф на Рома отправи страхотен изстрел извън наказателното поле към вратата на Андреа Консили, но топката срещна гредата.

Две минути преди края на първото полувреме гостите от Вечния град уцелиха за втори път в двубоя греда. Този път лидерът при реализаторите в Серия "А" Един Джеко, падайки на тревата, уцели напречната греда от съвсем близко разстояние.

В 57-ата минута отборът на Лучано Спалети успя да изравни резултата. Мохамед Салах с отличен пас по земя изведе Един Джеко в удобна позиция пред вратата на Сасуоло. Босненският нападател навлезе в наказателното поле и с прецизен изстрел по земя изпрати топката в мрежата зад Андреа Консили.

Пет минути след изравнителното попадение пред "вълците" се откри златен шанс да направят пълен обрат в резултата. Неразбирателтво в отбраната на домакините позволи на Салах да се откъсне напред и да излезе очи в очи с Консили. Египетският нападател обаче нанесе твърде слаб изстрел и топката бе избита от голлинията от играч на Сасуоло.

Четвърт час преди края Джеко се пребори за топката в наказателното поле на домакините и бе спънат от резервата на Сасуоло Пол Лирола. Реферът Антонио Дамато посочи бялата точка, а Джеко с безкомпромисно изпълнение превърна дузпата в гол, давайки аванс на "джалоросите" в резултата.

Само две минути след втория гол на Джеко Раджа Наинголан на практика сложи точка на спора с попадение за 1:3. Стефан Ел Шаарауи проби отляво и стреля, Консили изби, но топката попадна право в Наинголан, който просто я насочи в опразнената врата.

В минутите до края гостите с лекота задържаха удобния за тях резултат, а в игра дори се появи защитникът Антонио Рюдигер, който записа първи минути през новия сезон, завръщайки се след тежка контузия.

Победата на Рома обаче бе помрачена от тежката контузия, която получи броени минути преди края юношата на "вълците" Алесандро Флоренци Универсалният играч и италиански национал напусна игрището на носилка и със сълзи на очи. Тепърва ще се разбере колко време ще отсъства от терените сърцатият футболист, но травмата му вероятно е доста сериозна.

КАК ТОЧНО СЕ КОНТУЗИ ФЛОРЕНЦИ МОЖЕТЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!