Две пропуснати дузпи белязаха класирането на Байерн напред (видео + галерия)

Без да блести с нещо специално, носителят на трофея Байерн (Мюнхен) се справи с 3:1 със съседите си от Аугсбург и се класира за осминафиналите в турнира за Купата на Германия. Филип Лаам (2') и дебютен гол на Джулиан Грийн (42') през първото полувреме наклониха везните в полза на домакините, а през втората част Жи Дон-Вон (68') върна едното попадение. В добавеното време резервата Дейвид Алаба оформи крайното 3:1.

Мачът обаче можеше да протече и по друг начин, тъй като и двата тима пропуснаха по една дузпа при 2:0. Първо Мануел Нойер спаси удара на Коо Жа-Чеол веднага след почивката, а в 57-ата минута Томас Мюлер шутира над гредата.

Споменатият вече Джулиан Грийн, който досега имаше само 24 минути за Байерн в официален двубой, беше изненадата в състава на Карло Анчелоти. Той си партнираше в атака с Кингсли Коман и Мюлер, а на пейката беше оставен Роберт Левандовски. Там седнаха още вратарят Свен Улрайх, Чаби Алонсо, Ариен Робен, Артуро Видал, Дейвид Алаба и Холгер Бадщубер. Последните трима влязоха през втората част.

Домакините имаха щастието да започнат ударно с брилянтен гол на капитана Лаам още във 2-ата минута. Това даде нужния импулс в играта на шампионите и три минути преди антракта Грийн ознаменува участието си с дебютен гол с червения екип.

Купа на Германия: Байерн (Мюнхен) - Аугсбург 3:1

Интригата можеше да се върне в 48-ата минута, когато Матс Хумелс фаулира Гойко Качар в наказателното поле, но скучаещият до този момент Нойер майсторски хвана ъгъла и парира шута на Коо от бялата точка.

В 57-ата минута и Томас Мюлер пропусна от 11-те метра, след като стреля в аут.

Аугсбург все пак намали чрез Жи в 68-ата минута, като тогава кореецът показа добра техника срещу Жером Боатенг.

Гостите обаче нямаха сили за сензация и така и не застрашиха вратата на Байерн с нищо. В добавеното време Алаба направи 3:1 след удар в близкия ъгъл на Марвин Хитц.

Байерн и Аугсбург обаче не са приключили спора си за тази седмица, тъй като през уикенда ще се изправят един срещу друг за първенство на "WWK Арена".

БАЙЕРН - АУГСБУРГ 3:1