Марио Гомес започва да намира себе си (видео)

Страдащият в Бундеслигата тим на Волфсбург пое глътка въздух с победа в турнира за Купата на Германия. "Вълците" надвиха третия във втория ешелон Хайденхайм като гост с 1:0 с гол на Марио Гомес няколко минути след почивката. Това е второ поредно попадение на националния нападател, което е добра новина за отбора. Успехът е дебютен за временния треньор Валериен Исмаел. Лошата новина за Волфсбург е, че още през първата част с контузии напуснаха Виейриня и Бруно Енрике.

ХАЙДЕНХАЙМ - ВОЛФСБУРГ 0:1
0:1 Гомес (49)

СТАТИСТИКА И МИНУТА ПО МИНУТА

В друга среща евробоецът Майнц 05 допусна нелогична загуба с 1:2 при визитата си на Гройтер Фюрт и отпадна. Момчетата на Мартин Шмит мачкаха съперника си и след куп пропуски водеха само с 1:0 до 79-ата минута, след което обаче допуснаха пълен обрат, оформен с гол на Бериша в последната минута.

ГРОЙТЕР ФЮРТ - МАЙНЦ 05 2:1
0:1 Кордоба (68)
1:1 Сарарер (79)
2:1 Бериша (90)

С турнира се сбогува още един елитен състав - Дармщат 98. "Лилиите" отстъпиха с 0:1 при гостуването си на четвъртодивизионния Астория (Валдорф), след като нападателят им Антонио-Мирко Чолак направи два 100-процентови пропуска.

АСТОРИЯ (Валдорф) - ДАРМЩАТ 98 1:0
1:0 Хилебранд (32)

В най-резултатният мач Хановер 96 разгроми Фортуна (Дюселдорф) с 6:1 у дома, след като още до 34-ата минута беше вкарал пет попадения.

ХАНОВЕР 96 - ФОРТУНА (Дюселдорф) 6:1
1:0 Собиех (5)