Занев вкара дузпа, но Амкар отпадна от Купата на Русия (видео)

Двама българи приключиха участието си в турнира за Купата на Русия още на осминафиналите. Втородивизионният Енисей на Росен Колев отпадна след продължения от Сибир, а Амкар на Петър Занев отстъпи след изпълнение на дузпи на Урал. Капитанът на тима от Перм Петър Занев беше точен при наказателните удари, но пропуски на съотборниците му Роланд Гиголаев и Станислав Прокофиев костваха отпадането на "червено-черните".

Уралкосто дерби не се разви според плановете на домакините, които бяха в ролята на фаворит заради силните си изяви пред собствена публика от начаото на сезона. В 15-ата минута гол на Урал беше отменен заради засада, но в 38-ата гостите заслужено поведоха. Точен с глава беше централният защитник Пабло Фонтанело. След почивката Амкар пристисна съперника си в неговата половина и след няколко пропуска успя да изравни в 74-ата минута. Това стана по доста куриозен начин. Гиголаев центрира от десния фланг, но топката изненада стража на Урал Дмитрий Арапов и влетя във вратата му.

В продълженията не се случи нищо интересно и победителят трбваше да бъде определен след дузпи. Занев спечели жребия и пръв застана зад топката, като спокойно реализира в центъра на вратата. След това обаче Гиголаев стреля в аут, а Арапов спаси удара на Прокофиев и прати Урал в следващата фаза.
В ранния мач от осминафиналите Енисей загуби с 2:3 след продължения от Сибир. За тима от Красноярск, който в предишния кръг елиминира ЦСКА (Москва), не игра българският защитник Росен Колев.

Всичко най-интересно в двубоя се случи след 60-ата минута. Иля Гултяев откри за Енисей, но само две минути по-късно Роман Беляев изравни от дузпа. Още при първата си атака в продълженията домакините отново излязоха напред с попадение на Артур Малоян, но Сибир стигна до пълен обрат с два гола на нападателя Максим Вотинов.