Супер Ели показа класа! Динамо (Казан) взе гейм с 25:7 в Русия (ВИДЕО + ГАЛЕРИЯ)

Националката Елица Василева изигра пореден много силен мач за своя клуб Динамо (Казан). Руският гранд, който през изминалия сезон финишира изненадващо едва на незадоволителното 4-то място в Русия, победи у дома състава на Метар  (Челябинск) с 3:0 (25:19, 25:16, 25:7) в мач от 3-ия кръг на руската Суперлига, който се игра в Двореца за волейбол “Санкт Петербург”.
Динамо (Казан) - Метар 3:0
Момичетата на Ришат Гилязутдинов, който е спрягана за бъдещ селекционер на “Сборная”, превъзхождаха гостенките във всички елементи на играта. Волейболистките на Метар обаче започнаха двубоя много силно и бяха напълно равностойни на домакините. Волейболистките от Челябинск поведоха с 8:5 и 14:10. Динамо съумя да поведе с 16:15, но Метар отново взе аванс при 19:17. В този момент на сервис за тима от Казан застана Елица Василева. Българската националка разстрои тотално посрещането на Метар, а Динамо записа 8 поредни точки и спечели първата част с 25:19.
Втората чест започна добре за Динамо и домакините дръпнаха с 6:3 и 12:6. След това се повтори сценария от първата част - Ели Василева застана на начален удар и тимът от Казан набързо спечели с 26:16.
В третата част волейболистките на Метар бяха равностойни само до 3:4, след което Динамо дръпна с 9:6, а след поредица от мощни начални удари на Даря Столярова резултатът стана 16:6.   След второто техническо прекъсване Ришат Гилязутдинов извади Столярова от игра, а на нейно място се появи младата Сабина Гилфанова, която продължи с мощен сервис да громи гостенките до 21:6. Победната точка за Динамо донесе Супер Ели с ас, след като преди това след нейни начални удари тимът от Казан записа 4 поредни точки до 25:7.
Елица Василева завърши мача с 13 точки (3 аса, 1 блок, 50% ефективност в атака, 44% перфектно и 56% позитивно посрещане). Даря Столярова бе най-резултатна за Динамо с 18 точки (2 аса, 1 блок, 59% ефективност в атака).
Светлана Суховерхова се отличи с 11 точки за Метар.
Динамо (Казан) записа 3-та поредна победа и е лидер във временното класиране с пълен актив от 9 точки, а Метар заема последното място без нито една точка и след 3 поредни загуби.
ДИНАМО (КАЗАН) – МЕТАР (ЧЕЛЯБИНСК) 3:0 (25:19, 25:16, 25:7)
ДИНАМО: Евгения Старцева 7, Даря Столярова 18, ЕЛИЦА ВАСИЛЕВА 13, Ирина Ворнкова 3, Ирина Заряжко 5, Марина Марюхнич 4 - Екатерина Уланова-либро (Юлия Подскалная 5, Ирина Филишнинская 1, Сабина Гилфанова 2, Анастасия Пошвина 6)
Старши-треньор:  Ришат Гилязутдинов
МЕТАР: Елена Самойлова 2, Анастасия Ануфриенко 1, Анастасия Калинина 7, Светлана Суховерхова 11, Наталия Фролова 7, Юлия Шишкина 4 - Елена Коваленко-либеро (Алеся Пороговская, Екатерина Иванова, Екатерина Лезина)
Старши-треньор: Дмитрий Дяков.