Еспаньол повали Барса за Суперкупата на Каталуня (видео + галерия)

Еспаньол победи с 1:0 Барселона и спечели Суперкупата на Каталуня. Традиционният мач между двата отбора се игра в Тарагона, а единственото попадение вкара Фелипе Кайседо. Еквадорският нападател се разписа в 10-ата минута, след като беше изведен през центъра, преодоля стража Жорди Масип и отблизо насочи топката в опразнената врата.

Барселона даде почивка на големите си звезди и заложи основно на резерви и футболисти от дублиращия тим. Все пак, сред титулярите на Луис Енрике попаднаха Жереми Матийо, Денис Суарес, Андре Гомеш, Арда Туран и Пако Алкасер. Барселона - Еспаньол 0:1
Еспаньол също не беше в оптимален състав, но атаката се водеше от Кайседо, а по крилата му помагаха Хосе Антонио Рейес и Хосе Мануел Хурадо.

След ранното попадение всички по-интересни моменти бяха пред вратата на "папагалчетата", но резултатът така и не бе променен. Най-сериозни пропуски направиха Гомеш и Алкасер.

БАРСЕЛОНА - ЕСПАНЬОЛ 0:1
0:1 Ф. Кайседо (10)