Хамбургер и Херта продължават напред (видео)

Затъналият в Бундеслигата Хамбургер ШФ донесе малко радост на феновете си с убедителна победа в турнира за Купата на Германия. В среща от втория кръг съставът на Маркус Гисдол срази с 4:0 като гост Халешер. Два гола за разгрома вкара Боби Ууд, а по едно попадение реализираха Пиер-Мишел Ласога и младокът Лука Валдшмит.

Американският национал Ууд, който е автор на единствените два гола на Хамбургер в първенството, откри резултата още в 8-ата минута. В 43-ата отново той беше точен с хубав удар от границата на наказателното поле и до голяма степен уби интригата. След почивката Ласога направи 3:0 с добавка отблизо, а точка на спора сложи Валдшмит в 82-ата минута.
Херта (Берлин) нямаше проблеми при гостуването си на аутсайдера във Втора Бунделсига Санкт Паули и спечели с 2:0. За столичани се разписаха Мичел Вайзер и Валентин Щокер във всяко от полувремената.

Вайзер беше най-добрият футболист на терена и даде аванс на Херта в 42-ата минута с добре насочен удар с левия крак, а малко след почивката показа отлична техника и центрира на главата на Щокер, който нямаше как да сбърка.