Петев на 1/4-финал за Купата на Хърватия (видео)

Воденият от Ивайло Петев отбор на Динамо (Загреб) се класира за четвъртфинал на турнира за купата на Хърватия след успех с 2:1 над третодивизионния Беловар. Петев направи доста промени в състава и даде възможност на доста резерви и младоци да се докажат. Още в 14-ата минута Марио Шитум с изстрел под гредата даде аванс на Динамо, а малко по-късно и Чорич можеше да се разпише, но вратарят на скромния отбор от трета лига показа рефлекс. В 23-ата минута Шитум и Ходжич разиграха добре на лявата страна на атаката, топката попадна в Фиолич, който обаче я изпрати над горната греда. Шитум имаше още една добра ситуация, но в края на полувремето ударът му мина до гредата.

В 70-ата минута Чорич удвои преднината на своите, след като се възползва от пробив и подаване на влезлия като резерва Енрикес и сам срещу вратаря по диагонала направи 0:2. Десет минути по-късно Якович върна едно попадение, след като се възползва от грешка на вратаря на Динамо (Загреб) Шемпер. Но домакините можеха и да изравнят в последната секунда, ако техен футболист беше по-концентриран в последното докосване.