Леверкузен удари дъното (видео)

Сезонът за Байер (Леверкузен) продължава да се развива изключително лошо. След двете поредни загуби в Бундеслигата, оставили тима на 11-о място в класирането, днес "аспирините" се провалиха с гръм и трясък и в турнира за Купата на Германия. Отборът на Роджер Шмит отпадна още във втория кръг след загуба с дузпи от третодивизионния Шпортфройнде Лоте. В редовното време срещата завърши 1:1, а след 79-ата минута домакините играха с човек по-малко заради червен картон на Тим Вендел. В продълженията Леверкузен отново поведе, но въпреки численото си предимство допусна изравняване, а при дузпите пропуски на Чарлес Арангис, Вендел и Кевин Фоланд оставиха Байер извън надпреварата за трофея.
Преди да сбърка от бялата точка, Фоланд вкара и двата гола за Леверкузен, като по този начин до известна степен изкупи вината си за червения картон, който получи още в 6-ата минута срещу бившия си тим Хофенхайм при домакинската загуба с 0:3 в събота. Роберто Хилберт обаче си заби автогол в 47-ата минута, а в самия край на първото продължение Кевин Фрайбергер се разписа за 2:2 и осигури дузпите на Шпортфройнде Лоте.

С турнира в ранна фаза се сбогува и друг елитен тим - Фрайбург. Отборът на Кристиан Щрайх отпадна също с дузпи от Зандхаузен. Мачът на "Шварцвалд щадион" се превърна в истинско голово шоу. Фрайбург поведе, но в четвърт час преди края вече губеше с 1:3. Финалният щурм на домакините доведе до голове на Винченцо Грифо и Нилс Петерсен, с които резултатът стана 3:3. В продълженията нови попадения не паднаха, а при дузпите по-точни бяха футболистите на Зандхаузен.

Рулетката на дузпите определи крайния победител и в двубоя между Вюрцбюргер Кикерс и Мюнхен 1860. Двата тима не си отбелязаха голове в редовното време и продълженията, а при наказателните удари се наложиха "лъвовете".

Арминия (Билефелд) се класира за третия кръг след успех с 1:0 над Динамо (Дрезден) като гост. Единственото попадение в мача бе дело на Кристоф Хамлайн.