Дженоа свали Милан на земята (видео)

Дженоа спря похода на Милан към върха в Серия "А" и набързо върна "росонерите" на земята. "Грифоните" записаха победа с 3:0 в домакинството си от 10-ия кръг. Преди този мач гостите бяха в отлична серия от три поредни победи и с нов успех щяха да излязат поне за една нощ начело в класирането. Генуезци обаче бяха на друго мнение и за пореден път доказаха, че са един от най-неприятните съперници на Милан. Никола Нинкович откри резултата в 11-ата минута, Юрай Куцка си вкара автогол в 80-ата минута, а Леонардо Паволети оформи класиката в 87-ата минута. За успеха на Дженоа помогна и червеният картон, който Габриел Палета получи в 56-ата минута.

Дженоа откри резултата още с първата си възможност в мача. В 11-ата минута Томас Ринкон центрира прекрасно в наказателното поле, където Никола Нинкович с глава простреля вратата на Джанлуиджи Донарума.

След това Милан взе инициативата и бе по-активният тим до края на полувремето, но без да успее да стигне до изравняване.

В 22-ата минута опасен удар на Алесио Романьоли профуча покрай вратата. Три минути след това Джакомо Бонавентура проби през центъра и стреля, но твърде слабо, за да затрудни Матия Перин. В 42-ата минута пък Карлос Бака свали за Мбайе Нианг на границата на пеналта, французинът стреля от воле, но над вратата.

И в началото на втората част Милан бе отборът, който имаше инициативата и повече търсеше гола. В 49-ата минута един наглед лек изстрел на Бонавентура затрудни Перин, който трябваше да се намесва решително.

В 56-ата минута обаче ситуацията за гостите се усложни, тъй като в защитникът Габриел Палета получи директен червен картон и остави отбора си с 10 души на терена. Аржентинецът влезе много агресивно в краката на съперников футболист и съдията Лука Банти не се поколеба да го изгони от игра.

Милан все пак продължи да търси изравняването, докато Дженоа разчиташе на контраатаки. При една от тях в 68-ата минута Ринкон отправи удар, който обаче не затрудни вратаря. Последваха три възможности за гостите, като Сусо на два пъти обстрелва вратата, а веднъж и Андреа Поли бе изведен на стрелкова позиция, но ударът му бе встрани от целта.

В 80-ата минута обаче всичко свърши за "росонерите". Дженоа организира поредната си контраатака и топката бе центрирана остро по земя в наказателното поле, където Юрай Куцка с шпагат си отбеляза автогол за 2:0. Сломени от развитието на мача гостите допуснаха и трети гол в 87-ата минута, когато Паволети бе изведен на скорост, финтира Романьоли и прати топката в мрежата за крайното 3:0.

Така Дженоа подпечата успеха си и с актив от 16 точки временно излезе на 5-ото място в класирането. Милан пък засега остава на 3-ата позиция в таблицата с актив от 19 точки.