Стъридж изпрати Ливърпул на 1/4-финал след два гола срещу Тотнъм (видео)

Ливърпул се класира за 1/4-финалите на Купата на Лигата на Англия, след като победи с 2:1 Тотнъм на "Анфийлд". Даниел Стъридж (9', 64') вкара двата гола за домакините и пропусна още няколко чисти положения, а веднъж и гредата го спря по пътя към хеттрика.  Стражът на "шпорите" Мишел Ворм също направи няколко отлични спасявания. Винсент Янсен (76') върна едно попадение от дузпа, но мърсисайдци заслужено продължаха напред, след като доминираха през по-голямата част от двубоя.

Двамата мениджъри бяха направили общо 21 промени. Ерик Дайър бе единственият играч на "шпорите", запазил мястото си в сравнение с последния шампионатен мач. Винсент Янсен започна на върха на атаката. Юрген Клоп заложи на напълно променен стартов състав, в който място намериха младите Кевин Стюарт, Овие Еджария и Трент Александър-Арнолд. Даниел Стъридж и Дивок Ориги започнаха в предни позиции.

Двубоят стартира динамично, а още в деветата минута Даниел Стъридж откри резултата. Нкуду сгреши фатално отляво на отбраната, подарявайки топката на Груич. Сърбинът напредна и опита подаване, получи се рикошет,  топката стигна до Стъридж, който от вратарското поле засече за 1:0. Малко след това нападателят можеше да удвои актива си с хубав удар от 20-ина метра, но Ворм спаси.

В 19-ата минута Дани Стъридж пропусна нова възможност, след като получи от Ориги, но стреля слабо и право в ръцете на стража на Тотнъм. В 33-ата минута гостите стигнаха до две последователни много добри възможности за изравнително попадение. "Шпорите" изпълниха свободен удар в половината на Ливърпул, Трипиър центрирана към далечната греда, където бе Янсен, който стреля по земя, но Миньоле изби. Секунди след това Онома получи възможност от подобна позиция, но Клаван блокира.

Тотнъм започна доста по-добре втората част. Трипиър изпусна един шанс. В 53-ата минута пък Стъридж пропиля поредната голова възможност, след като не успя да засече пред голлинията остро подаване по земя на Ориги отдясно. В 60-ата минута именно белгиецът нанесе много добър удар от 25 метра, но Ворм успя да избие топката, която влизаше под напречната греда. Четири минути след това Даниел Стъридж вкара втория си гол. Домакините изпълниха тъч дълбоко в своята половина, изнесоха много бързо топката и с две докосвания Стъридж бе изведен зад отбраната на Тотнъм. Нападателя напредна на скорост и промуши топката между краката на Ворм.

1/4 час преди края Лейва срита Ламела в наказателното поле, правейки безсмислена дузпа. Винсент Янсен бе точен от бялата точка, с което върна Тотнъм в мача. Няколко минути след това гостите претендираха за нова дузпа, след като Ламела настояваше, че е бил задържан от Морено. Този път сигнал не последва. В 80-ата минута пък напречната греда лиши Стъридж от хеттрик.

До края Харисън бе изведен сам срещу Миньоле, но не успя да го преодолее, а Ворм за пореден път се намеси добре, спасявайки удар на Ингс.

Ливърпул: Миньоле, Александър-Арнолд (68'-Клайн), Лейва, Клаван, Морено, Стюарт, Вайналдум, Груич (89'-Джан), Еджария, Ориги (68'-Ингс), Стъридж

Тотнъм: Ворм, Трипиър, Картър-Викърс, Вимер, Дейвис, Дайър (67'-Уаняма), Уинкс, Онома, Карол (60'-Ламела), Нкуду (84'-Харисън), Янсен

СТАТИСТИКА И РАЗВОЯТ МИНУТА ПО МИНУТА ТУК!