Берое с трета поредна победа в Балканската лига

Отборът на Берое (Стара Загора) продължава с отличното си представяне от началото на сезон 2016/17 в Балканската лига. Тази вечер българите записаха трета поредна победа в регионалната надпревара, след като се наложиха при домакинството си на Башкими със 72:63 (17:16; 22:11; 15:20; 18:16).

Шейн Гибсън беше най-резултатен за победителите – 15 точки, Омари Гудул и Аарън Джойнс добавиха съответно по 14 и 12 точки, а Пламен Алексиев и Тихомир Желев завършиха съответно с по 8 и 7 точки.

Микаил Тмушич вкара 16 точки за гостите, а Кехуан Джонсън добави 15 точки.

Първата четвърт премина равностойно, като разликата в резултата в полза на един от двата отбора не премина границата от 2-3 точки. След 10 минути игра Берое водеше с една точка – 17:16, но през втория период старозагорци вдигнаха оборотите и след поредица от силни изяви, възпитаниците на Любомир Минчев дръпнаха с двуцифрен аванс – 39:27.

През третата четвърт играта вървеше кош за кош, което бе изцяло в полза на българите, които поддържаха двуцифрената си преднина. За съжаление, в заключителните 60 секунди на периода играчите на Берое допуснаха две грешки, а гостите използваха максимално шанса си и след тройка на Бирай, разликата бе стопена до седем точки – 47:54.

Джоунс вкара пет поредни точки за домакините в началото на заключителната четвърт, с което възстанови преднината от 12 точки на Берое – 59:47. До края на срещата момчетата на Любо Минчев успяха да запазят преднината си, независимо, че на няколко пъти допуснаха елементарни грешки, а последния съдийски сигнал прозвуча при 72:63 в полза на старозагорци.

Берое – Башкими 72:63 (17:16; 22:11; 15:20; 18:16)

Берое: Сегарич 3, Николов 3, Тешия 5, Гудул 14, Гибсън 15 (Алексиев 8, Василев, Тенчев 5, Тодоров, Желев 7, Джоунс 12, Раднев)

Башкими: Джонсън 15, Тахири 6, Тмушич 16, Дикерсън 7, Лок 8  (Люис Jr. 2 , Попович, Мемай, А.Бирай, Ц.Бирай 9)