Литекс иска служебно 4:0, закани се на Локо Сф

Литекс очаква да спечели служебно гостуването си на Трявна от поредния кръг на „В“ група. Причината за този развой на нещата е,че срещата там не завърши, тъй като местните фенове нахлуха на терена и почти набиха съдията, твърди сайтът на тима. Причината за техния гняв беше отсъдена в полза на оранжевите дузпа в 65-ата минута за нарушение срещу Писаров. Дотогава двубоят вървеше много оспорвано и при резултат 1:1.Емо Грозев без да иска си вкара автогол при меле в наказателното поле, но до почивката Митрев изравни с красив шут от 20 метра.

Правилникът е категоричен, че на Литекс трябва да се присъди служебен успех с 4:0.При това положение ловчанлии ще продължат да са на 6 точки от лидера Кариана Ерден, но и с мач по-малко от конкурента си.

В сряда за момчетата на Живко Желев предстои ново сериозно изпитание за Купата. След като отстраниха Славия, сега в града на люляците идва ред за елиминация и на друг столичен тим-Локомотив, канят се ловчанлии. Срещата е в сряда от 18.00ч на "Градския стадион" в Ловеч.