Паоло Малдини след победата над Юве: Oh yes...

Легендата на Милан Паоло Малдини демонстрира, че е изключително щастлив от победата на "росонерите" с 1:0 над Ювентус. Отказалият поста спортен директор на "червено-черните" преди две седмици бивш бранител публикува специална снимка на двете млади надежди на седемкратните европейски шампиони Джанлуиджи Донарума и Мануел Локатели, които се превърнаха в герои за първата победа на тима над шампионите от четири години.

"Oh yes.... A.C. Milan 1 Juventus 0 Serie A TIM", написа Малдини в профила си във фейсбук.

18-годишният Локатели вкара изключително красив гол във вратата на Джанлуиджи Буфон в 65-ата минута, а Донарума със страхотно спасяване запази вратата си суха в 95-ата минута. Както е известно, стражът е едва на 17 години.

Играчът с най-много мачове и най-много отличия в историята на Милан дебютира едва на 16 години, като игра до почти 41 години, записвайки 902 мача и вкарвайки 33 гола. Освен това той спечели 26 трофея за 25 сезона. От тях пет пъти Шампионската лига и седем пъти титлата на Италия, два пъти междуконтиненталната купа, трофея на световен клубен шампион, пет Суперкупи на Европа, пет суперкупи на Италия, една купа на Италия.