Късна драма и факли по терена на дербито между Олимпиакос и ПАОК

Голямото дерби между Олимпиакос и ПАОК от 6-ия кръг на първенството на Гърция с инфарктен успех на домакините с 2:1. Победата на столичани дойде в 6-ата минута на добавеното време с гол на Лука Миливойевич. След това обаче феновете хвърлиха факли на игрището и прекъснаха мача, като Олимпиакос е заплашен с наказание.

Иначе в началото Фернандо Варела бе главно действащо лице на терена. Футболистът от Кабо Верде даде преднина на гостите в 6-ата минута. Тогава след центриране от корнер Малезас стреля с глава, вратарят изби, но отблизо Варела бе точен за 0:1. В 25-ата минута обаче защитникът на ПАОК се намеси много лошо при центриране по земя в наказателното поле на солунчани и си отбеляза автогол, с който изравни резултата.

Така двубоят вървеше към реми, когато в 96-ата минута Олимпиакос стигна до победен гол, а негов автор бе Лука Миливойевич. той се разписа с глава след центриране в наказателното поле и така донесе нова победа на сметката на своя тим.

С този успех Олимпиакос остава на върха на класирането с актив от 15 точки. ПАОК пък остава 7-ми с 8 точки.