Празненствата във Велико Търново за 100-годишнината на Етър започват с демонстративен женски мач срещу полския Медик

Малага отупа Леганес

Отборът на Малага разби с 4:0 гостуващия Леганес в двубой от деветия кръг на испанското първенство. Джони Родригес (39 - дузпа), Гонсало Кастро (42), Сандро Рамирес (57) и Начо Камачо (90) се разписаха за тима от Коста дел Сол.

Първото положение в срещата беше за гостите в третата минута - Карлос Камени се разтегна и отрази. В 17-ата Сандро Рамирес пропусна да уцели вратата от добра позиция. В последните минути на полувремето домакините наказаха на два пъти "лос пепинерос". В 38-ата Карлос Меджани фаулира Пабло Форналс - дузпа. Джони Родригес я превърна в гол. В 42-ата Сандро даде брилянтна асистенция и Чори Кастро се разписа за 2:0.

В 47-ата Сандро даде нов суперпас, но Джони Родригес не беше точен. Бившият нападател на Барселона увенча силната си игра с гол за 3:0. В 57-ата минута той отбеляза с глава след неуспешен опит за изчистване от защитата на кастилския тим. В 65-ата реферът не зачете гол на Лусиано, като ситуацията наистина беше много тънка. В 92-ата Начо Камачо заби четвърто попадение с много хубав удар.