Нефтохимик 2010 с първа победа в Суперлигата след 3:1 над Левски

Носителят на Купата и Суперкупата на България Нефтохимик 2010 (Бургас) записа първа победа в Суперлигата. Момчетата на треньора Петър Дочев успяха да надиграят у дома Левски с 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21) в мач от 2-ия кръг на Суперлигата, игран в местната зала "Младост".

Така, след загубата в 1-ия кръг, в който бургазлии отстъпиха при гостуването си на ЦСКА, във втората си среща те взеха максимума и постигнаха първа победа. За "сините" пък това е първа загуба след успеха им на старта над Тетевен Волей. В следващия 3-и кръг Нефтохимик гостува на Марек Юнион Ивкони, докато Левски играе със Славия. Мачовете са съответно в петък (28 октомври) от 18,30 часа и в събота (29 октомври) от 16,30 часа.

Срещата бе много оспорвана, като имаше големи амплитуди в играта на двата тима и размяна на първите две части - 25:16 за домакините и 25:15 за Левски. Третият гейм се оказа ключов, като се играеше буквално точка за точка. При равенството 23:23 обаче, по-голяма устойчивост показаха домакините от Нефтохимик, като успяха да го измъкнат с 25:23 и да поведат с 2:1. Предимството им се отрази отлично и в четвъртата част те диктуваха играта през цялото време. "Сините" се опитваха да се съпротивляват, но до обрат не се стигна - 25:21 и 3:1 за Нефтохимик.

Най-полезен за Нефтохимик стана Петър Христов с 19 точки (44% ефективност в атака), а Явор Генов (1 ас, 48% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) и капитанът Мартин Пенев (3 блока, 2 аса, 47% ефективност в атака и 27% перфектно посрещане) с по 14 точки за победата. За тима на Левски резервата Мартин Павлов завърши с 14 точки (3 блока, 2 аса, 43% ефективност в атака и 45% перфектно посрещане), а Теодор Богданов (6 блока!!!, 2 аса и 56% ефективност в атака) и Симеон Александров (2 блока, 39% ефективност в атака и 26% перфектно посрещане) добавиха по 13 точки, но и това не бе достатъчно за успех.

НЕФТОХИМИК 2010 (БУРГАС) - ЛЕВСКИ 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21)
НЕФТОХИМИК 2010: Лукаш Силва, Петър Христов 19, Явор Генов 14, Мартин Пенев 14, Красимир Гайдарски 8, Георги Чалъков 8 - Мартин Иванов-либеро (Теди Дремсизов 2, Андрей Николов 1, Марио Жуниор, Георги Петров)
Старши-треньор: Петър Дочев
ЛЕВСКИ: Николай Манчев 2, Гордън Люцканов 7, Симеон Александров 13, Владислав Иванов 2, Теодор Богданов 13, Александър Кордев 8 - Ивайло Лалов-либеро (Мартин Павлов 14, Георги Манчев, Милослав Димов 2)
Старши-треньор: Петър Шопов.

Статистика: Красимир Кънев (скаутмен на Нефтохимик 2010)