Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Полетът на Ница продължава и без Балотели

Отборът на Ница продължава да се представя по отличен начин от началото на шампионата и остава на върха на класирането на Лига 1. Днес “орлетата” записаха пета поредна победа, след като надиграха с 4:2 като гост Метц в двубой от десетия кръг на френския шампионат. Играчите на Люсиен Фавър показаха, че могат да вкарват и без голямата си звезда Марио Балотели, който е контузен и пропусна срещата. В герой за тима от Лазурния бряг се превърна Аласан Плеа, който наниза хеттрик. Едно попадение добави и Вилан Сиприен. За отбора от Източна Франция се разписаха Жорж Манджек и Хабиб Диало.

Срещата започна отлично за Ница. В 12-ата минута Жан Микаел Сери изведе по отличен начин Плеа сам срещу вратаря и нападателят откри. В 25-ата минута домакините изравниха, след като стражът на гостите Йоан Кардинал не успя да се справи с един далечен удар и рикоширалата в тялото му топка стигна до Манджек, който без да се бави я прати в мрежата. Малко преди почивката обаче Ница отново бе напред в резултата. Плеа реализира дузпа, отсъдена за фаул срещу Юнес Белханда в наказателното поле.

В средата на втората част Метц отново стигна до равенството. Мевлют Ердинч спечели една висока топка и отклони към Хабиб Диало, който се разписа буквално с първото си докосване до топката, след като преди секунди бе влязал в игра. В 84-ата минута обаче Плеа пак даде преднина на “орлетата”. Белханда го изведе на стрелкова позиция и хладнокръвно оформи хеттрика си. В последните моменти на мача падна и четвърти гол в полза на гостите. Реми Валтер напредна в полето на противника и намери Сиприен, който със силен диагонален удар оформи крайното 4:2 за своя отбор.

Така Ница запазва преднината си от четири точки на върха в класирането. Играчите на Фавър имат 26, докато местният съперник Монако е с 22. “Орлетата” продължават да са единствения отбор без загуба от началото на първенството и увеличиха рекорда си за най-добър старт на шампионата в историята си. Метц от своя страна остава с 13 точки на 11-а позиция. В последните си два домакински мача тимът от Източна Франция е допуснал цели 11 гола след поражението с 0:7 от Монако преди две седмици.