Монтана с втора поредна победа

Монтана победи Черно море (Варна) с 3:0 (25:19, 25:17, 25:21) в мач от втория кръг на волейболната Суперлига. Пред около 300 зрители в зала "Младост" домакините записаха втори пореден успех след този над Миньор с 3:0 на старта на шампионата.

Волейболистите на Даниел Пеев поведоха още началото на първата част, но така и не успяха да се откъснат с повече точки напред. В края на гейма при 20:19 за Монтана домакините спечелиха подаването на съперника. На сервис застана Иван Латунов и след много добра серия геймът беше спечелен.

Отборът на Монтана бе още по-категоричен във втория гейм, но в третия бе затруднен. Гостите водеха при първото техническо прекъсване с 8:4, а при второто с 16:15. Домакините обаче успяха да изравнят и в края да обърнат развитието на гейма.

С тази чиста победа тимът направи хубав подарък на изпълнителния директор на клуба Стоян Костов, който днес празнува рожден ден.

Минчо Минчев бе най-резултатен за Монтана с 16 точки. С една повече от него Недков от Черно море стана топ-реализатор на мача.

МОНТАНА - ЧЕРНО МОРЕ (ВАРНА) 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)
МОНТАНА:
Златко Кьосев 13, Иван Латунов 9, Александър Симеонов-кап. 8, Любомир Агонцев 2, Минчо Минчев 16, Николай Къртев 5 (Георги Михалев 5, Делчо Раев, Добромир Иванов-либеро)
Старши-треньор: Даниел Пеев
ЧЕРНО МОРЕ:
Георгиев 3, Атанасов 2, Велинов-кап. 12, Балабамов 3, Колев 12, Недков 17 (Стоянов, Петков, Е. Георгиев, Кънев-либеро)
Старши-треньор: Юлиан Тупанков.

Зала: „Младост”-500 зрители.

Мачове от втория кръг от мъжкото първенство по волейбол на България:

Миньор Перник - Арда Кърджали 3:0 (25:15, 25:19, 25:18)
Нефтохимик 2010 - Левски 3:1 (25:16, 15:25, 25:23, 25:21)
Монтана - Черно море 3:0 (25:19, 25:17, 25:21)
в понеделник:
Добруджа 07 - Пирин Разлог
от събота:
Тетевен Волей - Марек Юнион Ивкони 3:0 (25:18, 27:25, 25:23)
от петък:
Славия - ЦСКА 1:3 (25:21, 19:25, 19:25, 14:25)
6 Левски София  2 1 1 4:4 3
7 Миньор            2 1 1 3:3 3
8 Черно море      2 1 1 3:3 3
9 Нефтохимик     2 1 1 3:4 3
10 Марек            2 0 2 1:6 0
11 Славия          2 0 2 1:6 0
12 Арда             2 0 2 0:6 0