Илия Царски грабна победа в Бургас

Един от най-титулуваните пилоти в автомобилния спорт в България – Илия Царски, с Mitsubishi Lancer Evo 9, грабна шампионската титла в кралския клас "Макси" на "Писта Бургас 2016", което е шести кръг от националния шампионат на затворен маршрут. На състезанието присъства и заместник министърът на спорта Асен Марков, който поздрави пилотите и организаторите и пожела другата година на новото трасе по-голяма посещаемост.

Царски стартира от първа позиция при най-мощните автомобили с над 2 000 куб. см турбо двигатели след много добри времена в тренировките. Неговият клуб "Автоцар Рали Тийм" обаче остана на второ място в отборната надпревара след "Елена Тийм" на Стоян Апостолов, който спечели състезанието в клас "Туринг".

Третото място в общото класиране е за "Вромос". Проблеми със скоростната кутия направиха кошмарен уикенда на Константин Маршавелов, който бе лидер в класирането, и той приключи състезанието още при първата тренировка.

Снимка: АСК "Автоцар Рали Тийм"