Привлечен от Тотнъм донесе титлата на Сколари и компания в Китай

Защитаващият титлата си Гуанчжоу Евъргранд спечели шеста поредна титла от китайското първенство по футбол, след като завърши наравно 1:1 срещу Янбиан два кръга преди края на сезона. Паулиньо, привлечен от елитния английския тим Тотнъм Хотспър, даде аванс на Гуанчжоу малко преди почивката, но Янбиан изравни в 88-та минута и така мачът завърши наравно. Това обаче беше напълно достатъчно за Евъргранд и отборът спечели шестата си поредна титла. Въпреки успеха, все още не е ясно дали Луис Сколари ще запази поста си. За него беше договорен Марчело Липи, но в последния момент той предпочете да приеме офертата на китайския национален тим.