ЦСКА се завърна в мъжкия баскетбол с тежка загуба (ГАЛЕРИЯ)

ЦСКА (София) се завърна на картата на мъжкия баскетбол на България след повече от седем години отсъствие.

Днес "армейците" изиграха първи официален двубой от Януари 2009-а година насам, като в среща от I кръг на „А“ група отстъпиха при домакинството си на Академик (София) с 53:79 (16:28; 15:20; 12:15; 10:16) в двубой, който се игра в зала "Румен Пейчев".

Най-резултатен за селекцията на "червените", която е формирана изцяло от юноши на клуба, беше Ивайло Тонев с 27 точки, а Роберт Георгиев добави 11 точки.

Николай Грозев се отличи с 16 точки за победителите, Александър Илиев и Румен Василев добавиха съответно по 15 и 12 точки, а Красимир Димитров завърши с 11 точки.

Баскетболистите на Академик поеха пълен контрол върху събитията на терена още от първия съдийски сигнал, като се възползваха максимално от неопитността и сковаността в тима на съперника. След по-малко от седем минути игра "студентите" водеха с 20:4, а едва в последните 120 секунди на първата четвърт играчите на ЦСКА се освободиха от напрежението и загатнаха за възможностите си, което им помогна да намалят леко пасива си – 16:28.

През втория период разликата падна под 10 точки – 26:35 благодарение на добри изяви на Тонев и Франсис, но до края на първото полувреме символичните гости отново поеха контрол и на почивката Академик имаше комфортна преднина от 17 точки – 48:31.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени особено, като след 30 минути резултатът бе 20 точки – 63:43 в полза на „студентите“. Заключителните десет минути се играха само за протокола и не се случи нищо по-интересно, а финалната сирена прозвуча при 79:53 в полза на Академик (София).

ЦСКА (София) – Академик (София) 53:79 (16:28; 15:20; 12:15; 10:16)

ЦСКА: Ал.Ангелов 4, Ат.Ангелов 2, Илиев 4, Тонев 27, Георгиев 11 (Франсис 2, Кутев, Рангелов 3, Захариев, Петров, Христов, Янакиев)

Академик (София): Илиев 15, Василев 12, Грозев 16, Чернокожев 7, Димитров 11 (Ненчев, Дамянов 8, М.Мирчев, Милчев, Лазаров 8, Гунински 2, Пенчев)

СТАТИСТИКА ОТ ЦСКА (СОФИЯ) – АКАДЕМИК (СОФИЯ)

ГАЛЕРИЯ ОТ ЦСКА (СОФИЯ) – АКАДЕМИК (СОФИЯ)