Миньор (Перник) с първа победа в Суперлигата (ВИДЕО + СНИМКИ)

Мъжкият отбор на Миньор (Перник) надигра Арда (Кърджали) с 3:0 (25:15, 25:19, 25:18) в мач от втория кръг на Суперлигата, който се игра в местната зала „Борис Гюдеров“.

Над 500 зрители подкрепяха своите пътя към успеха, а президентът Георги Първанов (2002-2010) вече твърдо е сред поддръжниците на тима. Той  отново бе на трибуните на залата, като изгледа мача заедно със своя брат и президент на ВК Миньор Петър Първанов.

С този успех волейболистите на Перник, водени от Стоян Гунчев пък постигнаха първа победа в шампионата, като с това дават заявка за много по-солидно присъствие в Суперлигата през този сезон.

В първите два гейма перничани бяха категорични, като взимаха преднина и затваряха геймовете с разлика. В третата част гостите от Кърджали се опълчиха, като поддържаха играта равностойно до 16:16. В този момент сервисът на домакините се оказа решаващ, като началният удар на Галин Иванов затрудни максимално посрещането на гостите. Перничани отбелязаха серия от седем последователни точки, като поведоха с 23:16, а това бе достатъчно за спечелването на гейма и крайния успех с чиста победа.

"Арда са много костелив отбор, могат да победят всеки, но днес ние не им дадохме шанс", коментира треньорът на перничани Стоян Гунчев. Според него волейболистите на Миньор са играли много добре и тактически и технически.

"Петима човека от миналогодишния отбор ги няма, затова няма как да заиграем веднага", мотивира загубата треньорът на Арда Иван Халачев. Той обаче е оптимист, че ще дойде времето и на ръководения от него отбор.

Президентът на ВК Миньор Петър Първанов прогнозира, че ако перничани спечелят победа и в следващия кръг, ще имат важна роля в шампионата.