Брюж повали Андерлехт в белгийското дерби

Шампионът Брюж постигна много ценна победа срещу големия си съперник Андерлехт в дербито от 11-ия кръг на белгийското първенство. Отборът на Мишел Прюдом се наложи с 2:1 и излезе на 4-о място в класирането. Головете за "синьо-черните" отбелязаха Ханс Ванакен и Рууд Вормер, a за Андерлехт се разписа Лукаш Теодорчик в заключителните минути.

Макар че в средата на седмицата записаха трета загуба в Шампионската лига, футболистите на Брюж бяха като преобразени в сблъсъка с Андерлехт и категорично надиграха гранда от Брюксел. Резултата откри Ванакен в 9-ата минута след хубаво центриране от левия фланг и безпощаден удар с глава. В началото на второто полувреме Вормер вкара втори гол във вратата на гостите, но в 73-ата минута Уелси получи червен картон и остави Брюж с 10 човека. В 87-ата минута Теодорчик върна едно попадение, но радостта остана за домакините.

Андерлехт пропусна да оглави таблицата и изостава на 2 точки от изненадващия лидер Зюлте-Варегем. Третото място заема Шарльороа.