Бой и червени картони в мач на ЦСКА-София, голям талант на "червените" се завърна

ЦСКА измъкна победа с 1:0 над Черно море в мач от 10-ия кръг на Елитната юношеска група до 17 години. Двубоят, който се игра на един от изкуствените терени в комплекс "Царско село", бе изпълнен със здрава битка, много нерви и два червени картона. Гол в последните секунди на добавеното време реши срещата, информира Viasport.bg.

Това бе първи мач за защитника на ЦСКА Валентин Антов, който от началото на годината лекуваше тежка контузия и не бе играл на никакво ниво. През миналия сезон той бе част от мъжкия тим на "червените".

Първото полувреме бе равностойно като чистите голови положения пред двете врати почти липсваха. След около 20 минути игра Даниел Димов излезе на добра позиция, при която вратарят на ЦСКА Борис Груев се забави, но играчът на Черно море не успя да се възползва и топката бе изчистена в корнер.

В средата на полувремето Мартин Дичев отправи от фаул много хубав удар под гредата, но стражът на "червените" Груев изби.

През второто полувреме постепенно играчите на ЦСКА, водени от треньора Христо Марашлиев, овладяха инициативата и създадоха няколко добри положения. В най-красивия момент от мача Божидар Чуканов отправи удар от трудна позиция, но вратарят на Черно море Иван Дичевски реагира по прекрасен начин и отрази изстрела.

Домакините направиха офанзивна смяна като в игра се появи централният нападател на отбора Борислав Будинов. Пред него се откриха две ситуации, но в първия случай не успя да преодолее вратаря на "моряците", а при втория Мартин Дичев от Черно море изби от голлинията.

Десет минути преди края ЦСКА остана с човек по-малко, след като Митко Митков получи директен червен картон за нарушение в центъра на терена. Гостите пробваха с далечен удар на Виктор Попов да затруднят вратаря на "червените", който първоначално изпусна топката, но после се поправи и не допусна попадение.

В последните минути ЦСКА натисна съперника. Отборът на Черно море се бранеше добре, но в последната ситуация не издържа. След изпълнение на ъглов удар първо Валентин Антон отправи удар с глава, последва разбъркване в наказателното поле на Черно море, в което най-съобразителен се оказа Николай Борисов, който прати топката във вратата и донесе победата на ЦСКА - 1:0.

Грозни сцени белязаха срещата. Изнервени може би от развитието на мача и гола в последните секунди, малко след съдийския сигнал за край на двубоя, играчи на двата отбора се сдърпаха на терена, имаше бутане, удари. Вратарят на Черно море Иван Дичевски получи червен картон.

Двата отбора си размениха местата в класирането. "Армейците" изпревариха Черно море и вече са трети. "Моряците" отстъпиха едно място назад.

ЦСКА - Черно море 1:0
1:0 Никола Борисов (90+3)

ЦСКА: Борис Груев, Митко Митков, Валентин Антов, Никола Борисов, Николай Нинов-капитан, Жулиан Манолов, Емануил Личев, Георги Георгиев (Адриан Гиргинов), Божидар Чуканов, Джулио Чарлов (Борислав Будинов), Радослав Илиев
Треньор: Христо Марашлиев

Черно море: Иван Дичевски, Йордан Радев, Александър Цариградски (Йордан Атанасов), Георги Топалов, Мартин Дичев, Виктор Попов, Данаил Димов (Александър Стефанов), Александър Георгиев (Синан Мехмедов), Радослав Вичев, Лъчезар Йорданов-капитан, Мартин Минчев (Петър Вуцов)
Треньор: Тодор Марев

София, "Царско село", изкуствен терен 1 - 50 зрители
Съдии: Ивайло Ненков, Георги Минев и Мартин Русев
Делегат на БФС: Делян Асенов
Жълти картони: Александър Цариградски (Черно море); Божидар Чуканов (ЦСКА);
Червени картони: Митко Митков (ЦСКА) – 70’, Иван Дичевски (Черно море) – след края на мача

Снимка: Viasport