Локо (М) победи ЦСКА след близо 5 години (видео + галерия)

Столичното дерби от 11-ия кръг на руското първенство между Локомотив (Москва) и ЦСКА (Москва) завърши с малко очаквана победа на домакините с 1:0. Резервата Майкон Маркес се разписа секунди след появата си в игра в 65-ата минута и донесе едва втория успех на Локо през сезона и птрви срещу този съперник от 24 март 2012 година.

Георги Миланов игра цял мач за ЦСКА и беше сред най-добрите в състава на шампионите. След днешната загуба те останаха на трето място в класирането, изоставайки с 4 точки от Спартак (Москва) и с 1 от Зенит. Локомотив е на 10-а позиция.Локомотив (Москва) - ЦСКА (Москва) 1:0
Големият проблем пред наставника на "армейците" Леонид Слуцкий беше натрупаната умора след серията тежки мачове през последните седмици, както и отсъствието на двамата най-креативни халфове - Роман Ерьоменко и Алан Дзагоев. Георги Миланов започна като титуляр по левия фланг, отдясно действаше Зоран Тошич, а младокът Александър Головин помагаше от втора позиция на централния нападател Ласина Траоре.

Локомотив беше в серия от три поредни равенства и имаше само една победа в първите 10 кръга. Старши треньорът на "железничарите" Юрий Сьомин отново излезе без типичен нападател, а тази роля изпълняваше Алексей Миранчук. По крилата пък атакуваха Александър Самедов и Алан Касаев.Локомотив (Москва) - ЦСКА (Москва) 1:0
ЦСКА имаше шанс да поведе още в 4-ата минута след грешка на вратаря Гилерме, но пасът на Тошич към Траоре беше неточен. Малко след това Миланов подаде на Натхо, който стреля неточно. Локомотив беше прибран в половината си и много рядко атакуваше. В средата на полувремето Жоро Миланов овладя топката в наказателното поле, но беше притиснат от защитниците на домакините и загуби равновесие. Българинът продължи да е много активен и в 29-ата минута стреля опасно, но Гилерме спаси.

В 39-ата минута Акинфеев се справи с удар на Самедов, а в ответната атака Василий Березуцкий надскочи всички в наказателното поле на Локо и уцели гредата.Локомотив (Москва) - ЦСКА (Москва) 1:0
Второто полувреме започна с по-добра игра на "железничарите" и Мануел Фернандеш беше близо до гола, но малко не му стигна да засече топката след хубаво центриране на Миранчук. В 65-ата минута Сьомин усили атаката с включването на Майкон и секунди по-късно бразилецът вече беше в прегръдките на съотборниците си. Той получи пас от Миранчук, напредна между няколко футболисти на ЦСКА и прати топката във вратата.

След гола Слуцкий реагира, като пусна Алексей Ионов вместо Натхо и руският национал можеше да изравни при едно от първите си докосвания до топката, но отново Гилерме показа, че следи внимателно играта. Натискът на ЦСКА се усилваше с всяка изминала минута, но защитата на Локомотив действаше много самоотвержено и минималната преднина бе удържана.Локомотив (Москва) - ЦСКА (Москва) 1:0
В днешното дерби Игор Акинфеев подобри рекорда на легендата на Ротор Валерий Есипов за най-много мачове за един клуб в първенството. Стражът на ЦСКА дебютира за "армейците" през 2003 година на 17-годишна възраст в двубоя срещу Криля Советов (2:0), а срещу Локо записа своя 350-и шампионатен мач.