Сблъсъкът между новаци в Стара Загора завърши без победител (видео)

Отборите на Верея (Стара Загора) и Нефтохимик завършиха 1:1 в последния мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. Гостите поведоха с гол на Емануил Манев в 68-ата минута, а пет по-късно Георги Ангелов изравни с далечен удар. На "Трейс Арена" домакините прекъснаха серията си от четири поредни загуби, но пропуснаха да стигнат до победата, тъй като Янко Ангелов, който не се намеси единствено добре при попадението на старозагорци, спаси няколко положения. Александър Томаш пък не успя да победи за втори път тази есен Христо Янев, след като вече го стори във втория кръг, когато постигна първа победа в историята на клуба срещу ЦСКА-София (1:0).

Дебют за домакините направиха новите попълнения - Осман Балде и Салим Керкар. Първият бе титуляр, докато вторият влезе резерва. Голмайстор номер едно в историята на националния отбор на България Димитър Бербатов пък отново изгледа срещата на домакините от трибуните.

В 84-ата минута Ангел Грънчов от Нефтохимик за малко да си вкара автогол, след като се опита да избие топката с глава. В 89-ата минута Янко Георгиев отново бе на висока, като спаси най-опасното положение след почивката, когато Педро Еуженио стреля много силно, но той спаси.

Равенството е второ за Верея, а тимът на Томаш има вече 11 точки, като заема 11-то място. Нефтохимик пък остана 13-и с осем точки.

ВЕРЕЯ - НЕФТОХИМИК 1:1

0:1 Манев (68)
1:1 Ангелов (73)