Домовчийски се развихри за Славия (видео+галерия)

Отборът на Славия постигна изключително важен успех с 3:1 над Пирин (Благоевград) в мач от 11-ия кръг на Първа професионална лига. В герой за "белите" се превърна Валери Домовчийски, който бе с ключова роля за победата на тима. Той се разписа на два пъти в мрежата на Красимир Костов. Сердер Сердеров също записа името си сред голмайсторите, а почетното попадение за "орлетата" реализира Даниел Младенов, който заби петия си гол в първенството.
55 Славия - Пирин Бл 3:1
Двубоят започна с лек натиск за домакините. Още в 10-ата минута Николай Димитров изпълни много добър пряк свободен удар, но кълбото срещна горната греда. 180 секудни по-късно "орлетата" също бяха близо до първия гол в мача. Даниел Младенов не успя да се възползва от груба грешка на Омар Абуд. Ударът му мина над вратата.
В 20-ата минута "белите" бяха близо до попадение. Владимир Семерджиев стреля от дистанция, но Красимир Костов се намеси отлично и запази резултата 0:0. Владислав Златинов пробва много красиво изпълнение, след като играчите на Пирин изнесоха играта в половината на домакините и натиснаха, но шутът на опитния стрелец мина встрани от целта.
В 32-ата минута Николай Димитров отново опита късмета си, но ударът му не затрудни стража на младежкия национален отбор. Това бе и последната любопитна ситуация за първата част.
Второто полувреме стартира с натиск на играчите на Александър Тарханов. В 54-ата минута Николай Димитров се опита да ознаменува добрата си игра с гол, но шутът му не намери целта. Логичното се случи в 59-ата минута, когато след центриране на Иван Минчев, нападателят Валери Домовчийски заби първия си гол с екипа на Славия в Първа лига. В 63-ата минута Иван Минчев проби отляво и намери на празна врата Домо, който вкара едно от най-лесните попадения в кариерата си.
В 72-ата минута резервата Георги Йомов асистира чудесно на Сердер Сердеров, който заби четвъртия си гол в първенството. Пет минути по-късно Дани Младенов препарира Георги Петков и направи резултата на стадион "Васил Левски" 3:1. В последните секунди Йомов бе близо до гол във вратата на Костов, но само добрата работа на бранителите, лиши таланта от гол в срещата. Това бе и последната ситуация в сблъсъка.
В следващия кръг Славия гостува на Локомотив (ГО), а футболистите на Стефан Генов приемат Верея (Стара Загора).

СЛАВИЯ - ПИРИН 3:1