Нов подиум за Андрей Гридин

Андрей Гридин отново е сред тримата най-бързи мъже в състезание от световната верига Ultra-Trail World Tour “Future”. Най-успешният български състезател на ултра дълги бягания приключи по най-добрия начин тежкия си състезателен сезон и след поставения рекорд в Гърция през юли и победата в Италия преди месец, зае призовото трето място на Salomon Cappadocia Ultra Trail, провеждащо се в Urgup, Турция. Състезанието е от веригата Ultra-Trail World Tour “Future”, което означава, че предстои да бъде включено в календара на най-престижните състезания в света на ултрадистанциите, веригата Ultra-Trail World Tour©.

В момента веригата Ultra-Trail World Tour© включва общо 12 състезания, които са избрани при оценка според следните критерии: споделени ценности при организацията и високи стандарти на провеждане на състезанията, поне 100 км дължина на трасето, емблематични и уникални райони, популярност и интернационалност (минимум 500 участника и поне 20 представени държави), минимум 2 предишни издания. Всеки успешно завършил състезател получава определен брой точки за своето представяне и уникален паспорт, съдържащ всички състезания, в който да залепя стикерите на завършените от него/нея.

Salomon Cappadocia Ultra Trail не случайно ще бъде част от веригата на най-престижните състезания в планинските бягания. Трасето е с изключителна техническа трудност във втората част, след 60-тия километър. Андрей измина разстоянието от 114 км с 3340 м положителна денивелация за 13:18:13 ч. и финишира само на 3 минути от втория в класирането, германецът Florian Felch и на 1час и 05 мин от победителя, руснакът Алексей Толстенко. Така той направи невъзможното и за по-малко от 4 месеца за 3ти път се качва на почетната стълбица в бягане с над 100 км дистанция. Нещо, което се случва за първи път в историята на българските участия в ултра дългите бягания в Европа.

Андрей Гридин е състезател на „Маратон Пловдив“ и изцяло подкрепян в своите участия и проекти от сдружението. На 20 ноември 2016г. той ще опита да регистрира най-доброто време на България за 100 км, пробягани на 400 метрова лекоатлетическа писта в проекта си „100 под 8“.