Очаквайте: Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Партизан се дъни без Божинов (видео)

Без Валери Божинов, който е контузен, Партизан не успя да победи гостуващия Раднички (Ниш) в среща от 13-ия кръг на сръбското първенство и пропусна отлична възможност да скъси изоставането си от шампиона и водач в класирането Цървена звезда. "Звездашите" направиха 1:1 при гостуването си на Спартак (Суботица), но няколко часа по-късно Партизан завърши при същия резултат у дома срещу една от приятните изненади на сезона.

"Гробарите" бяха в серия от 6 поредни победи, но още в 13-ата минута се озоваха в ролята на догонващи. Вратарят Кляич се намеси лошо при един далечен изстрел и притичалият Милан Павков откри резултата. Домакините изравниха в началото на втората част, когато след центриране от корнер Никола Джурджич отблизо насочи топката във вратата на раднички. Последва натиск на Партизан и доста пропуски на нападателите в черно-бяло, но нов гол така и не падна.

Звезда е начело в класирането с 32 точки, пред Войводина с 29 и Партизан с 26.

Снимка: MN Press