Левски 2014 изненада Берое и записа първа победа

Отборът на Левски 2014 поднесе изненадата във II кръг на Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер „сините“ се наложиха при домакинството си на Берое (Стара Загора) с 85:81 (21:13; 20:32; 19:17; 25:19).

Павел Иванов изигра отличен двубой за победителите и наниза 37 точки, Евгени Хаджирусев добави 18 точки, а Кирил Райков и Крум Дойчинов завършиха съответно с по 12 и 11 точки.

Степан Тешия отбеляза 21 точки за старозагорци, а Юрей Сегарич и Аарън Джоунс приключиха съответно с по 14 и 11 точки.

Двубоят започна с размяна на упешни атаки и към двата коша, като лидерството смени притежателя си на три пъти. В средата на частта резултатът бе 9:7 в полза на Берое, но оттук до края на периода домакините реализираха силна серия, с която успяха да обърнат резултата в своя полза и да поведат с осем точки – 21:13.

През втората четвърт ролите се размениха и а по-малко от три минути старозагорци успяха напълно да заличат пасива си – 21:21. До края на полувремето играта вървеше кош за кош, но в самия край момчетата на Любомир Минчев се възполваха от шанса си, а тройка на Желев даде аванс от четири точки на Берое – 45:41.

През третия период играта отново бе изключително равностойна, като на няколко пъти баскетболистите на Левски 2014 успяваха да си върнат лидерската позиция, но след това момчетата на Мъни Марков се пропукваха в защита и след 30 минути столичани отново бяха в ролята на догонващи в резултата – 60:62.

„Сините“ започнаха много силно последните десет минути то двубоя и поеха лидерството, като 2:34 минути преди последния съдийски сигнал авансът им достигна до седем точки – 76:69. По всичко личеше, че гостите няма да могат да се върнат отново в мача, но Тешия и Сегарич се разиграха и 49 секунди преди финалната сирена всичко започна отначало – 79:79.

В оставащото време играчите на Левски 2014 демонстрираха здрави нерви и добра концентрация, докато съперника им се пропука в решителните моменти и това подсигури крайния успех на столичани – 85:81.

Левски 2014 – Берое 85:81 (21:13; 20:32; 19:17; 25:19)

Левски 2014: Хаджирусев, Иванов, Райков, Дойчинов, Славейков (Димитров, Алипиев, Христов, Пейчинов, Аврамов, Милов)

Берое: Алексиев, Тенчев, Гудул, Гибсън, Джоунс (Николов, Василев, Тодоров, Тешия, Желев, Сегарич)