Доби Рабаджиева и Волеро не успяха да се класират за финала на световното клубно

Победителките в Шампионската лига от италианския Поми (Казалмаджоре) се класираха за финала на световното клубно първенство за жени в Манила (Филипини) след победа над швейцарския Волеро (Цюрих) с 3:1 (25:27, 25:23, 25:17, 25:23).

Волеро взе оспорвания първи гейм с 27:25, а във втората част пропиля аванс от 17:15 и допусна обрат за 23:25. Италианките доминираха в третия гейм, в който рано поведоха с 14:5, за да го спечелят с 25:17. Четвъртата част беше особено драматична. Поми пропиля аванс от 20:17 и Волеро обърна до 23:21 и беше само на две точки от тайбрек. Последваха, обаче, четири поредни успешни разигравания за италианките, с което те триумфираха с 25:23 и 3:1.

Българската национална Добриана Рабаджиева беше титуляр за Волеро и завърши с 8 точки. Най-резултатни за швейцарския тим с по 19 точки станаха украинката Олеся Рихлюк и американската националка Фолюк Акинрадево. Хърватката Саманта Фабрис беше най-полезна за Поми с 23 точки за победата.

Защитаващият титлата си Екзаджъбашъ Витра също се класира за финала след успех в истанбулското дерби срещу Вакъфбанк (Истанбул) с 3:1 (25:23, 19:25, 25:17, 25:23). Сръбската националка Тияна Бошкович завърши с 22 точки за победителките, а олимпийската шампионка с Китай Тън Жу се отличи с 23 точки за Вакъфбанк.