Марица напред в ШЛ, ще мери сили със световните шампионки

В дебютното си участие в Шампионската лига женският волейболен отбор на Марица (Пловдив) преодоля успешно първото си препятствие и се класира за втория кръг, в който ще премери сили с настоящия световен клубен шампион Еджзаджъбашъ ВитрА (Истанбул). В мача-реванш от първия кръг на най-силния европейски клубен турнир "жълто-сините" отново разгромиха гостуващия косовски шампион Дрита (Гниляне) с 3:0 (25:13, 25:18, 25:15) след 69 минути игра в първата си официална среща в новата зала в Града под тепетата - "Колодрума".

Срещата започна с минута мълчание в памет на отишлия си вчера пловдивски волейболен деятел Никола Диманов.

В първия гейм гостенките от Дрита удържаха фронта до 5:5. Водени от своята капитанка Радосвета Тенева, българските шампионки наложиха превес с отлична игра в нападение и го затвориха с категоричното 25:13. С подобрена игра в атака Дрита успя да бъде малко по-конкурентоспособна във втората част, но не достатъчно, че да промени съдбата си. С блестяща игра на центъра Мария Данчева край мрежата Марица взе гейма с 25:18 и си осигури класиране за следващия кръг. В третия гейм Габриела Цветанова допринесе с 3 аса, а Силвана Чаушева бе във вихъра си в нападение. Именно тя заби топката за последната точка в мача, която оформи крайното 25:15 и 3:0.

Най-полезна за Марица стана Габриела Цветанова с 13 точки, следвана от Силвана Чаушева и Радосвета Тенева с 11 и 10 точки. Най-резултатни за Дрита бяха тяхната капитанка Аделайда Илази и американският център Капри Ричардсън с по 8 точки.

Във втория кръг Марица посреща Еджзаджъбашъ ВитрА в зала "Колодрума" на 1 ноември и гостува в Истанбул за реванша на 5 ноември.