Нов провал за Лион

Отборът на Лион записа нов разочароващ резултат в Лига 1. “Хлапетата” загубиха с 1:3 от Гинган в мач от десетия кръг на френския шампионат, въпреки че на почивката водеха с 1:0. Домакините бяха доста по-актвиният тим през първата част и откриха резултата след точно изпълнена дузпа от Александре Лаказет.

През втората част обаче тимът от Бретан шокира домакините. Янис Салибур изравни още в първата минута на полувремето, а шест по-късно Маркус Коко даде преднина на Гинган. Финалният шок за Лион донесе отново Коко, който в 77-ата минута отбеляза трети гол във вратата на Антони Лопеш.

По този начин Лион записа трета загуба само за седмица - 0:2 от Ница и 1:3 от Гинган в Лига 1 и 0:1 от Ювентус в Шампионската лига. Така “хлапетата” са на осма позиция в класирането с актив от 13 точки. Гинган от своя страна продължава с отлчиното си представяне и е на пето място със 17.