Ямбол не се предаде и измъкна победа срещу Спартак

Отборът на Ямбол записа победа във II кръг на Националната Баскетболна Лига, след като се наложи при домакинството си на Спартак (Плевен) с 84:80 (22:12; 15:24; 24:30; 23:14).

Най-резултатен за домакините беше Венцислав Петков с 27 точки, Николай Върбанов се отличи с „дабъл-дабъл“ – 24 точки и 10 борби, а Станислав Говедаров вкара 15 точки.

Александър Груев отбеляза 25 точки за Спартак, а Милован Савич приключи с двойни показатели – 18 точки и 16 борби.

Първото полувреме на двубоя предложи много емоции и обрати на феновете в зала „Диана“. През първите десет минути домакините от Ямбол бяха пълни господари на терена, а Петков, Е.Иванов и Върбанов бяха в основата на серия от 12:0, която осигури и двуцифрен аванс на тима им след първите десет минути - 22:12.

През втората четвърт двата отбора си размениха ролите, като плевенчани отговориха подобаващо на предизвикателството на съперника. Момчетата на Александър Дяковски затегнаха защитата, като същевременно и стрелбите им започнаха да влизат, а в резултат на това, на почивката разликата вече бе само една точка в полза на Ямбол – 37:36.

Гостите от Плевен стигнаха до пълен обрат в началото на второто полувреме след тройка на Груев за 41:40, като до края на частта играта вървеше кош за кош, но в последните 60 секунди Танев и Савич бяха точни и Спартак стигна до пет точки аванс преди началото на заключителните десет минути – 66:61.

Савич и Груев увеличиха до девет точки преднината на плевенчани в началото на последния период – 70:61, но отговорът на Ямбол дойде след серия от 8:0, която стопи разликата в резултата до само една точка. Домакините стигнаха до пълен обрат 4:13 минути преди края на мача чрез Върбанов – 73:72, като в оставащото време ямболии определено имаха повече късмет и това им позволи да се поздравят с крайния успех – 84:80.

Ямбол – Спартак 84:80 (22:12; 15:24; 24:30; 23:14)

Ямбол: Е.Иванов 12, Говедаров 15, С.Петков 4, В.Петков 27, Върбанов 24 (Михайлов, Колев, Матушев, А.Иванов 2, Р.Иванов, С.Иванов)

Спартак: Г.Николов 5, Груев 25, Гълъбов, Маринов 16, Маринчешки 10 (Коев, Н.Николов, Дудев, Савич 18, Танев 6)