Тетевен с първа победа, Марек с втора загуба в Суперлигата

Мъжкият волейболен отбор на Тетевен Волей записа първа победа в Суперлигата през този сезон, след като надигра Марек Юнион Ивкони (Дупница) с 3:0 (25:18, 27:25, 25:23) в мач от 2-ия кръг, игран тази вечер пред 400 зрители в зала "Георги Бенковски".

Така тетевенци имат 1 победа, 1 загуба и 3 точки, докато Марек допусна втора поредна загуба и продължава да е без успех до момента. В следващия 3-и кръг Тетевен гостува на коравия тим на Пирин, а дупничани са домакини на Нефтохимик 2010 (Бургас). Срещите са в петък (28 октомври) от 18,00 и 18,30 часа.

Първият гейм мина изцяло под диктовката на момчетата на Петър Мечкаров, които го взеха с убедителното 25:18. Домакините от Тетевен показаха страхотен характер, като обърнаха развоя на втората част след геймбол в полза на Марек при 24:23, за да я спечелят с 27:25. В третия гейм тетевенци също показаха, че нямат намерение да се предават въпреки преднината от 4 точки на гостите и в крайна сметка спечелиха с 25:23 и 3:0.