Рилски спортист се измъчи, но взе победата срещу Черно море

Отборът на Рилски спортист (Самоков) записа втора поредна победа в Националната Баскетболна Лига, след като тази вечер се наложи при домакинството си на Черно море Тича (Варна) с 84:75 (11:21; 23:11; 20:21; 30:22) в двубой от II кръг на родното първенство.

Келвин Паркър беше най-резултатен за победителите – 21 точки, Йордан Бозов и Златин Георгиев добавиха съответно по 16 и 14 точки, а Николай Стоянов и Джерел Симънс завършиха съответно по 11 и 10 точки.

Станислав Цонков реализира 23 точки за „моряците“, а Александър Янев и Веселин Георгиев добавиха съответно по 20 и 14 точки.

Срещата ззпочна с изненадващо надмощие на гостите от Варна, които демонстрираха пределна мотивация през първите десет минути, а триото Цонков-Янев-Георгиев бяха безпощадни при стрелбата и това осигури двуцифрен аванс на Черно море след първата четвърт – 21:11.

През втория период двата отбора си размениха ролите, като дойде редът на баскетболистите на Рилски спортист да демонстрират качествата си. Възпитаниците на Людил Хаджисотиров имаха нужда само от пет минути, за да заличат напълно пасива си – 26:26, но в оставащото време домакините пропиляха няколко отлични възможности да поведат с по-сериозна преднина и на почивката разлика бе само две точки в полза на самоковци – 34:32.

Баскетболистите на Рилецо взеха своето в първите пет минути на третата част, след като успяха да стигнат до двуцифрен аванс – 48:38, но след това домакините отново отстъпиха инициативата на „моряците“, а Янев и Цонков се възползваха и върнаха тима си само на точка зад съперника – 53:54.

Ситуацията от началото на третата четвърт се повтори и на старта на заключителните десет минути, след като Бозов, Паркър и Цветкович поразиха коша на съперника за 68:59, но и този път интригата се запази до самия край, след като 46 секунди преди финалната сирена Цонков бе точен за 75:77. Все пак, в оставащото време самоковци показаха по-здрави нерви, а Николай Стоянов, Делич и Паркъ оформиха крайния резултат – 84:75 в полза на Рилски спортист.

Рилски спортист – Черно море Тича 84:75 (11:21; 23:11; 20:21; 30:22)

Рилски спортист: Паркър 21, Делич 6, Бозов 16, Симънс 10, Бруинсма 4 (Иванов, Секулов, Цветкович 2, Стоянов 11, Георгиев 14, Васов, Киров)

Черно море Тича: Цонков 23, Карамфилов 2, В.Георгиев 14, Мркович, Янев 20 (Куртев 3, Диков 3, Дедижер 4, Стефанов, Джурич 6, Янков)