Ливърпул победи, но пропусна шанса да измести Арсенал от първото място (видео)

Ливърпул победи с 2:1 Уест Бромич на "Анфийлд", но пропусна златна възможност да излезе на първо място поне за около 24 часа. Това щеше да се случи, ако мърсисайдци бяха спечелили с два или повече гола разлика. Домакините поведоха точно с толкова след попадения на Садио Мане (20') и Филипе Коутиньо (35'), а в началото на втората част пропуснаха още няколко чисти положения. Така се стигна до 81-вата минута, когато Гарет Макоули намали след корнер пред вратата на Лорис Кариус. Въпреки че не излезе на върха, Ливърпул се изравни по точки с лидера Арсенал и увеличи серията си без загуба на девет мача във всички турнири.

Адам Лалана се завърна в стартовия състав на мърсисайдци, като за сметка на това Даниел Стъридж остана скамейката за началото. Йонас Олсон започна в центъра на отбраната на Уест Бром, тъй като Джони Еванс пропусна двубоя заради натрупани картони.

Домакините в общи линии решиха всичко още през първата част. Садио Мане откри резултата в 20-ата минута, след като завърши по перфектен начин - с удар от въздуха, страхотна атака на "червените", в която бяха въвлечени Коутиньо, Джан и Фирмино.  Последният асистира на сенегалеца с много добро центриране отляво. 1/4 час след това именно Мане асистира на Коутиньо за втория гол. Бразилецът получи отляво и стреля до близката греда за 2:0.

Този резултат означаваше, че Ливърпул се оттегля на почивка като отбора, който оглавява временното класиране в Премиър лийг.

През втората част Фирмино, Ловрен, Коутиньо и Милнър пропуснаха чудесни възможности за трети гол, като в три от тези четири ситуации Бен Фостър беше на висота и спасяваше отбора си. Веднъж и Олсон беше последна преграда, блокирайки голов шут на Коутиньо.

Шадли пък имаше шанс да намали, но стреля над вратата. В 81-вата минута Гарет Макоули все пак върна един гол след разбъркване в наказателното поле, дошло след корнер пред вратата на Ливърпул. Централният бранител бе оставен непокрит, а Лорис Кариус остана на голлинията и Макоули го простреля.

До края Коутиньо и Вайналдум пропуснаха да възстановят аванса на на Ливърпул от два гола. Така мърсисайдци пропиляха шанса да излязат на върха във временното класиране, въпреки че се изравниха по точки с Арсенал. Двата отбора имат по 20 точки. Манчестър Сити е с 19, като утре "гражданите" приемат Саутхамптън и отново могат да се върнат на първото място. Уест Бромич е на 13-а позиция.