Шакири съсече “тигрите” с две торпеда

Отборът на Стоук Сити победи с 2:0 Хъл Сити в мач от деветия кръг на Премиър лийг. В герой за “грънчарите” се преъврна Джердан Шакири, който отбеляза и двата гола за успеха. Швейцарският национал откри резултата в 26-ата минута с отличен удар извън накзателното поле, който не остави никакви шансове на Дейвид Маршал. В началото на втората част пък отново той изпълни перфектно пряк-свободен удар и удвои. До края на мача домакините можеха да стигнат поне до намаляване на резултата, но Райън Мейсън и Уил Кийн пропуснаха. Така гостите се поздравиха със заслужен успех далеч от дома.

По този начин Стоук показа, че, след поредицата от четири поредни загуби в края на август и началото на септември, вече навлиза във форма и записа втора поредна победа, както и четвърти мач без поражение. “Тигрите” пък регистрираха пета поредна загуба и остват на 18-о място със седем точки.