Лудогорец прегази Локомотив (видео)

Лудогорец разби с 4:0 Локомотив (Горна Оряховица) в мач от 11-ия кръг на Първа лига. Головете вкараха Клаудиу Кешеру (2), Марселиньо и Жуниор Кишада.

В тази среща наставникът на домакините Георги Дерменджиев бе извършил 6 промени в сравнение с титулярите, започнали двубоя срещу Арсенал. Вместо Владо Стоянов, Минев, Моци, Дяков, Анисе и Мисиджан стартираха Милан Борян, Сисиньо, Пластун, Лукас Саша, Кампаняро и Кешеру.

Първата по-сериозна опасност дойде в петата минута, когато Лукас Саша стреля силно от далечна дистанция, а топката профуча над напречната греда. Само 120 секунди по-късно Марселиньо имаше отлична възможност да открие резултата, но изстрелът му с глава излезе в аут.

Гостите отговориха със сериозен пропуск на Курьор в 14-ата минута. Нападателят получи изненадващ пас от халфа на Лудогорец Лукас Саша, но стреля в аут останал очи в очи с вратаря Борян. Последва нова груба грешка в защитата на домакините, която  позволи на гостите да организират много опасна атака, но Кифуети се засуети при паса към свой съотборник, излизащ очи в очи с Борян.

В 25-ата минута домакините откриха резултата. Марселиньо получи пас отдясно и центрира към Клаудиу Кешеру, който се разписа в 25-ата минута след шут от воле с левия крак. Три минути по-късно Генков изпрати топката в мрежата на домакините, но голът правилно бе отменен поради засада.

В 44-ата минута Лудогорец бе близо до втори гол, но диагонален удар на Вандерсон от 17-18 метра излезе в аут.

Шест минути след почивката разградчани покачиха на 2:0. Бърза атака завърши с пас на Кешеру към Марселиньо и плеймейкърът на орлите вкара с изстрел в близкия ъгъл на Банков.

В 59-ата минута петкратният шампион на България можеше да вкара и трети гол, когато Марселиньо проби и подаде отлично към Вандерсон, който обаче от 6-7 метра не улучи вратата.

Това се случи в 78-ата минута, когато Кешеру отне топката от бранителите на Локо в собственото им наказателно поле, излъга двама от тях и вкара втория си гол в мача за 3:0 за Лудогорец.

Само 120 секунди по-късно Джоди Лукоки се откъсна сам срещу вратаря и Стефан Цонков го изрита, за което получи директен червен картон.

До края на мача орлите се разписаха още веднъж, а автор на гола стана резервата Жуниор Кишада след асистенция на Сисиньо.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ГО 4:0