Шампионът надигна глава и се разправи с Кристъл Палас (видео)

Отборът на Лестър се върна на победния път в Премиър лийг, като надигра с 3:1 Кристъл Палас в срещата от 9-ия кръг на "Кинг Пауър Стейдиъм". Шампионите записаха втора поредна победа за седмицата след успеха с 1:0 над Копенхаген в Шампионската лига. Ахмед Муса в 42-ата, Шинджи Оказаки в 64-ата и Кристиан Фукс в 80-ата минута отбелязаха попаденията за успеха на "лисиците", които спряха серията си от три поредни мача без победа на сметката си. За гостите пък точен бе Йоан Кабай в 85-ата минута.

Кристъл Палас започна мача по-добре и в 13-ата минута бе близо до гола след изстрел на Кристиан Бентеке, който се отби от гредата. Едва в края на полувремето Лестър влезе в ритъм и в 42-ата минута домакините успяха да стигнат и до откриване на резултата. "Лисиците" организираха хубава атака с бързи подавания по десния фланг, като накрая Ахмед Муса получи на границата на наказателното поле и със силен удар прати кълбото в мрежата за 1:0.

Още в началото на втората част Лестър можеше да удвои преднината си, но страхотен удар с глава на Ислам Слимани профуча до гредата. В 64-ата минута домакините все пак стигнаха до нов гол. Дани Дринкуотър центрира опасно в наказателното поле, защитник изчисти, но право в краката на Шинджи Оказаки, който не сгреши за 2:0.

Гостите можеха да се върнат в мача само три минути по-късно, когато Уилфред Заха стреля отблизо, но Каспер Шмайхел с блестяща намеса опази вратата си. В 73-ата минута почти по идентичен начин и Йоан Кабай пробва рефлексите на датчанина, който обаче отново бе непробиваем. Веднага след това пък Дани Симпсън се наложи да чисти от голлинията удар с глава на Бентеке.

Вместо да се стигне до гол за "орлите", в 80-ата минута Лестър реши всичко в мача с трето попадение. То дойде след прекрасен далечен удар на Кристиан Фукс, който не остави никакви шансове за реакция на вратаря на съперника.

В 85-ата минута Кристъл Палас все пак се добра до почетно попадение. Негов автор бе Йоан Кабай, който засече центриране на Заха отдясно.

Така Лестър събра актив от 11 точки и се намира на 12-ото място в класирането. Кристъл Палас е със същия актив на 11-ата позиция, но с по-добра голова разлика.