Битката за Генуа вдъхна живот на Сампдория (видео)

Тимът на Сампдория спечели градското дерби с Дженоа с 2:1. Двата отбора изиграха вълнуващ мач на "Луиджи Ферарис". Битката за Генуа бе от 9-ия кръг на италианската Серия "А". Луис Муриел (12) вкара първия гол в мача, давайки аванс на Сампдория в резултата. В 24-ата минута Лука Ригони изравни, а в 45-ата Фабио Куалярела пропусна дузпа за Сампдория. Две минути след почивката куриозен автогол на Армандо Ицо донесе победата на отбора на Сампдория.

В 12-ата минута играч на Сампдория центрира отдясно към Куалярела, който овладя топката и леко я чукна към Луис Муриел. Намирщият се около точкат за изпълнение на дузпа колумбийски нападател с премерен шут изпрати топката в мрежата зад Матия Перин и изведе Самп напред в резултата.

В 24-ата минута Еденилсон с пас отдясно намери озовалия се необезпокояван във вратарското поле на Самп Лука Ригони, който изпревари стража Кристиан Пуджони и отклони топката в мрежата за 1:1.

В самия край на първата част Сампдория пропусна златен шанс да си върне аванса в резултата. Вратарят на Дженоа Перин извърши нарушение срещу Фабио Куалярела и това доведе до дузпа в полза на водения от Марко Джампаоло тим. Куалярела обаче не успя да превърне дузпата в гол, тъй като Перин с блестяща намеса поправи грешката си и парира изстрела.

Второто полувреме започна по прекрасен за Сампдория начин. Още в първите секунди Куалярела не съумя от много добра позиция да порази вратата на Дженоа, но почти веднага след това, в 47-ата минута, Самп отново нанесе удар на съперника си - 2:1. След центриране отдясно Перин изби топката, но тя се удари в тялото на защитника на "грифоните" Армандо Ицо и попадна във вратата на Дженоа.

В 57-ата минута Сампдория бе близо до нов гол в противниковата врата. Луис Муриел застраши сериозно вратата на Перин, но стражът изби шута на колумбиеца. Четвърт час преди края футболистите на Иван Юрич пропиляха прекрасен шанс за 2:2. След центриране от фаул двама играчи на Дженоа можеха да играят с топката. Направи го резервата Леонардо Паволети, но ударът му с глава бе неточен. Двамата играчи на Дженоа бяха в положение на засада, но такава сякаш не бе отсъдена и ако топката беше попаднала в целта, това щеше да е гол за "грифоните". В 83-ата минута отново Паволети опита удар с глава, но топката попадна право в ръцете на Пуджони.

Две минути преди края резервата за Самп Рики Алварес имаше великолепна възможност да сложи точка на спора, но се забави твърде много и ударът му бе блокиран от бранител. Секунди по-късно пък Куалярела направи поредния си пропуск в дербито тази вечер. Това можеше да бъде наказано от Дженоа, но в добавеното време тимът на Иван Юрич не се възползва от разбъркване пред вратата на Пуджони, при което футболист на "грифоните" почти от голлинията не успя да попари съперника.

Дженоа не успя да се спаси от поражението и се намира на седмо място в класирането с 13 точки към момента. Сампдория пък сложи край на черната серия от шест поредни мача без победа и заема 11-а позиция с 11 точки.